Anlık Bildirim

Power House'dan video girişimlerine 10 milyon

Key Networks Group çatısı altında kurulan, video yayıncılığı alanında yaptığı yatırımlarla dijital altyapıların gelişmesini ve ekosistemin büyümesini hedefleyen Power House, Türkiye’de ve Dünya’da....

Power House'dan video girişimlerine 10 milyon Tam Boyutta Gör

Teknoloji ve video yayıncılığı alanında çok sayıda şirketi çatısında bulunduran Key Networks Group’un video yayıncılarına yönelik yatırım yapan şirketi Power House, dört önemli yatırım yaptı. Ollang, Cineshort, Deepzen ve Başlat’a yatırım yapıldı. Bu projelerin geniş kitlelere ulaşması sağlanacak.

Hangi girişimlere yatırım yapıldı?

Ollang, video ve audio içerikleri için uçtan uca alt yazı ve dublaj teknolojileri sağlayan bir teknoloji girişimi. TV/Film şirketleri, Youtube Creator'ları, E-learning platformlarına AI Dubbing teknolojilerini sunarak içeriklerini milyonlarca izleyiciyle buluşturmalarına imkan sağlıyor.

Cineshort, gün içerisindeki kısa vakitlere nefis filmler sığdırılan yeni nesil streaming platformu olarak faaliyet gösteriyor. Dikkat süresi kısa olup içerikte kalite arayanlar için Cineshort yeni bir eğlence alanı olma özelliği taşıyor. Uygulama mağazalarından indirip ücretsiz kayıt olabilir, nefis filmler keşfedebilirsiniz.

DeepZen, metninizi doğal sesin duygu, tonlama ve ritmiyle zenginleştirilmiş ses içeriğine dönüştürüyor. Sesli kitaplar, reklam, pazarlama, marka sesleri ve podcasting, oyun ve sanal asistanlar dahil olmak üzere diğer sesli içerik türleri için dijital ses çözümleri üretiyor.

Başlat, Türkiye'nin ücretsiz dijital içerik ve yayın platformu olarak %100 yerli sermaye ile kuruldu. İçerisinde 6000 saatten fazla premium film ve dizi içeriği bulundurmasının yanında 7/24 yayın yapan kendi kanallarıyla birlikte ulusal TV ve radyo kanallarına erişebiliyorsunuz. Sadece Başlat’a özel spor, magazin, eğlence programları da bulunuyor. Ayrıca yüzbinlerce kısa video ile kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunmayı da amaçlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Power House Kurucu Ortağı Enes Usta, “Parlak iş planları olan girişimciler ile yenilikçi çözümler ortaya koymuş girişimlere yatırım yapıyor ve onlara her türlü büyüme desteğini sağlıyoruz. Power House olarak 2022 içinde önemli yatırımlar yaptık. Önümüzdeki yıl için 10 milyon dolarlık bir kaynak ayırdık ve gelecek dönemlerde yenilikçi fikir ve iş modellerine yaptığımız yatırım miktarını artırmayı da düşünüyoruz. Burada teknoloji geliştirme, strateji oluşturma, pazarlama ve iş geliştirme desteği sunma gibi alanlarda önemli katkılar sunuyoruz” dedi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim