Anlık Bildirim

AMD Ryzen 6000 “Rembrandt” APU işlemcilerin seri üretimde olduğu iddia ediliyor

Gerçek sızıntı haberleriyle tanınan Twitter kullanıcıs Greymon55, güncellenmiş Zen3 mimarisine (Zen3+) dayanan AMD APU serisininhalihazırda seri üretimde olabileceğini öne sürdü.

AMD Rembrandt silikonunun artık mobil ve masaüstü platformlar için Ryzen 6000 serisi olarak piyasaya sürüleceği söyleniyor. 6000U ve 6000H serisi, tıpkı AMD'nin 3D V-Cache tabanlı masaüstü işlemcilerini tanıtacağı gibi, kod adı Cezanne olan Ryzen 5000'in yerini alacak.

AMD Rembrandt, daha önce Zen3 ve Zen3+ mikro mimarisiyle sızdırılan yol haritalarında zaten yer almıştı. 6000 serisi APU'lar, önümüzdeki yılın sonunda piyasaya sürülmesi beklenen üst düzey masaüstü işlemcilerinden önce DDR5 belleği destekleyen ilk ürünler olacak gibi görünüyor. 

Yine de Rembrandt için en büyük yükseltme, Steam Deck el oyun konsolu tarafından kullanılan Van Gogh APU'da bulunacak olan Navi 2 entegre grafik işlem birimini kullanacak olması. Rembrandt, daha güçlü bir APU olarak muhtemelen daha fazla grafik işlem çekirdeğine sahip ve daha yüksek performans sunacaktır.

Ryzen 6000 serisi APU serisi seri üretim bandında olabilir Tam Boyutta Gör

CES'te duyurulması muhtemel

AMD Rembrandt, CES 2022'de duyurulabilir. Bu fuar, AMD'nin Ryzen 4000 Renoir ve Ryzen 5000 Cezanne serilerini tanıttığı yer olarak biliniyor. Diğer bir yandan NVIDIA GeForce RTX 30 serisi de bu fuarda tanıtıldı. Bir yıl sonra NVIDIA'nın mobil serisini GA103 tabanlı SUPER serisi ile de yenilemesi muhtemeldir. Rembrandt'ı tanıtmak için mükemmel bir zamanlama gibi görünmekle birlikte; CES 2022'nin, 2021'in 4. çeyreğinin sonlarında yada 2022'nin 1/2. çeyreğinde yapılacağı hakkındaki söylentiler devam ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim