Samsung'un üçüncü nesil katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3, sahip olduğu güçlü donanım, ekran altı kamera ve dayanıklılık özellikleri ile beraber ön siparişleri başladı ve 11 Eylül tarihinde çıkışını yapacak. Samsung tarafından, daha güçlü alüminyon çerçeve, IPX8 su geçirmezlik sertifikası ve Gorilla Glass Victus korumasıyla bir önceki nesilden yüzde 80 daha fazla dayanıklı olduğu iddia edilen telefonun JerryRigEverything adlı bir Youtube kanalı tarafından dayanıklılık testi paylaşıldı.
Dayanıklılık testine baktığımızda Gorilla Glass Victus ile korunan kapak ekranı ve arka panelin, Mohs sertlik ölçeğinde 6.seviyede çizildiğini, telefonun iç ekranının ise 2.seviyede çizilebildiğini görüyoruz. Katlanabilir ekrana tırnak basıncı uygulandığında fark edilebilir işaretler bırakırken, S Pen ile oldukça baskı uygulanıyor ancak herhangi kalıcı bir iz oluşmadığı görülüyor.
Bükülme ve toza karşı dayanıklı
Toza karşı dayanıklılık özelliği bulunmayan telefon toprak parçaları ve yoğun tozun üstesinden gelirken, menteşe kısımlarına girebilecek tozlar konusunda da oldukça dayanıklı. Katlanabilir ekranların yapısı düşünüldüğünde, bükülme testi en can alıcı nokta olarak görülüyor ve Galaxy Z Fold 3 bu konuda şaşırtıcı dayanıklık göstererek iki taraftan da bükülmüyor. Görünüşe göre Samsung, yeni katlanabilir telefonu konusunda iyi işler çıkarmayı başarmış, ancak bükülebilir ekranlar günümüzde hala yumuşak dokusu ve hassas baskı koruması konusunda yetersiz gibi görülüyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.