Anlık Bildirim

Sony, PlayStation’ın yeni liderlerini açıkladı

Sony, Jim Ryan’ın birkaç ay önce emeklilik kararı almasının ardından onun yerine geçecek iki eş CEO seçti. Bundan sonra PlayStation, Hideaki Nishino ve Hermen Hulst tarafından yönetilecek.
Sony, PlayStation’ın yeni liderlerini açıkladı Tam Boyutta Gör
Sony Group Corporation ve oyun platformu PlayStation'ın arkasındaki şirket Sony Interactive Entertainment (SIE), 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak liderlik değişikliğini duyurdu. Hideaki Nishino, SIE'nin Platform İş Grubu CEO'su olarak atanırken, Hermen Hulst da SIE'nin Stüdyo İş Grubu CEO'su olarak atanacak.

Eski CEO Jim Ryan'ın Mart ayında görevinden ayrılmasından bu yana SIE'nin geçici CEO'su olarak görev yapan Hiroki Totoki, Sony Group Corporation'daki Başkan, COO ve CFO görevlerine ek olarak SIE'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak. Dolayısıyla Nishino ve Hulst, Totoki'ye rapor verecek.

Sony PlayStation’ı ilk kez eş-CEO’lar yönetecek

Uzun yıllar boyunca Sony bünyesine yöneticilik yapan Jim Ryan’ın emeklilik kararıyla birlikte Totoki, Sony SIE’nin geçici CEO'su olarak görev yapıyordu bu role uygun birisini bulmak için çalışıyordu. Ancak Sony, PlayStation işini platform ve oyunlar genelinde yönetimi bölmeye karar verdi. Hem Nishino hem de Hulst, şirkette onlarca yıldır yer alıyorlar. Dolayısıyla şirket kültürüne hakimler.

177278

Öte yandan bu isimler alanlarında yetkin olsa da Sony, ilk defa PlayStation işini yönetmek için eş-CEO’lar atıyor. Sony’nin açıklaması aynı zamanda son finansal raporlarını açıklamasından birkaç saat önce gerçekleştirildi. Firma, ilgili raporunda yıllık kârda yüzde 7'lik düşüş bildirirken dünya genelinde 59.3 milyon PS5 satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kaynakça https://www.theverge.com/2024/5/13/24155982/sony-playstation-co-ceo-hermen-hulst-hideaki-nishino https://sonyinteractive.com/en/press-releases/2024/new-leadership-structure-formed-at-sony-interactive-entertainment/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim