Baykar tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma dün ilk kez harekete geçti. Kızılelma’nın ilk Otomatik Taksi ve Koşu Testi başarıyla tamamlandı. Baykar’ın yanı sıra Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ)insansız savaş uçağı için kolları sıvadı.
TUSAŞ TİSU ismindeki insansız savaş uçağı için proje geliştirme çalışmaları başladı. TUSAŞ TİSU, jet motora ve yaklaşık 7 ton ağırlığa sahip olacak. Aksungur İHA projesinden elde edilen deneyim ile geliştirilen TİSU, farklı görev ve kabiliyetlere sahip olacak. Uçuş huzunun ise 0,7 mach hızında olacağı belirtiliyor.
TİSU ilk uçuşunu 2023'te yapacak
TİSU için henüz şirket tarafından paylaşılan bir görsel bulunmadığı için tasarımının nasıl olacağı hakkında bilgiye sahip değiliz. TİSU’nun ilk test uçuşunu 2023’ün ortalarında yapması ön görülüyor. TUSAŞ ayrıca 5+ nesil özelliklere sahip yerli savaş uçağı geliştiriyor. Prototip üretimi tamamlanan Milli Muharip Uçak’ta kullanılacak motor Türkiye’ye geldi. Milli Muharip Uçak, 18 Mart 2023’te hangardan çıkacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
23734 kez okundu.
23 kişi, toplam 28 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
tusaş, tusaş tisu ve