Anlık Bildirim
 
AMD Ryzen işlemcilerinin yanı sıra diğer işlemci ailelerini de Zen 2 mimarisiyle güncellemeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan EPYC yongaları SiSoft Sandra’da şimdiden iddialı bir konuma yerleşmeyi başardı.

64 çekirdek 128 izlekli EPYC SiSoft Sandra testinde 

ZX1406E2VJUG5_22/14_N koduyla listelenen 64 çekirdek 128 izlekli 256 MB L3 tampon belleğiyle desteklenen EPYC modeli 1.4 GHz taban ve 2.2 GHz’lik tepe frekansıyla şimdiden SiSoft Sandra’da 3.’lük koltuğuna oturmuş durumda.
 
Üstelik işlemcinin mühendislik örneği bir yonga olduğun düşünürsek nihai modelin konumu şimdiden az çok belli. Yonganın aritmetik testinde 776.50 GOPs skor elde ettiğini  belirtelim.
 
Rome kod adlı EPYC çözümlerinden ikincisi ise 32 çekirdek 64 izleğiyle 1.7 GHz’den 2.4 GHz’e kadar bir çalışma aralığında görev yapıyor. 128 MB L3 önbelleğine sahip modelin TDP ve diğer detaylı bilgisi ağabeyinde olduğu gibi test sonucunda yer almazken, yonganın Dell’in PowerEdge R6515 sunucusunda yer aldığını düşünürsek ilerleyen günlerde iş ortaklarının testlerinden daha fazla detayın sızacağını söyleyebiliriz. Mühendislik örneği 32 çekirdekli işlemcinin skoru ise 1545.59 Mpix/s olarak kaydedilmiş. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim