Anlık Bildirim

Adobe'den, Creative Cloud kullanıcılarına eski sürümleri kullanmayın uyarısı

Dünyanın en popüler grafik ve video yazılımlarını geliştiren Adobe, kullanıcılarına ilginç bir e-posta gönderdi. Şirket telif hakları nedeniyle eski Adobe ürünlerinin kullanılmamasını istiyor.
Adobe Creative Cloud aboneleri, CC uygulamalarının eski sürümlerini kullanıyorlarsa, yasal sorunla karşılaşabilirler. Adobe, müşterilere eski uygulamaları kullanmaya devam etmelerinin onları "üçüncü şahısların olası ihlal talepleri riskine sokabileceği" konusunda uyardı.

Adobe konuyu net olarak açıklamıyor

Şirket eski Adobe ürünlerini kullananlara, eski sürümleri kullanmaya devam ettikleri takdirde telif haklarını ihlal edebileceklerini bildiren e-postalar gönderdi. Uyarı Dolby tarafından açılan bir dava ile ilgili olabilir, ancak aboneleri nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Adobe, geçen hafta blogunda abonelerin Acrobat (yalnızca en yenisine sahip olan) dışındaki tüm CC uygulamalarının yalnızca en son iki sürümünü indirebileceklerini bildiren bir mesaj yayınlamıştı.

Müşterilere gönderilen e-postalarda, eski sürümlerin kullanımının sonlandırılması durumunda, kullanıcıların artık bu yazılımları kullanma lisansına sahip olmayacakları belirtiliyor. Adobe, "üçüncü taraf ihlali" ibaresinin anlama geldiğini açıklamıyor. Ancak Apple Insider'a göre Dolby, Adobe'nin lisans sözleşmesini ihlal ettiği için dava açmış durumda. Dolby, Adobe'nin, Dolby teknolojisini kullanarak, telif ücreti ödemeden ürünler sattığını iddia ediyor. Bu ihlalin Creative Cloud abonelikleriyle ne ilgisi olduğu bilinmemekle birlikte, uygulamaları ömür boyu kullanmak için ödeme yapan müşteriler için adil görünmüyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim