Anlık Bildirim

Akıllı bir ekrana sahip ahşap panel: Mui

Her gün defalarca gördüğünüz akıllı ekranları bu kez alışık olmadığınız bir yüzeyde görebilirsiniz. Mui Lab şirketi Mui isimli ahşap panelle kullanıcılara farklı bir ürün sunuyor.
Oy Ver

Akıllı bir ekrana sahip ahşap panel: Mui Tam Boyutta Gör
 

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, akıllı saatler, televizyonlar ve daha niceleri... Günümüzün büyük bir kısmını farklı işlevlere sahip ekranlara bakarak geçiriyoruz. Bu ekranları insan hayatı için yapay bulan Mui Lab isimli şirket geliştirdiği Mui isimli ürünle, insanların bir ekrana bakarken daha daha doğal hissetmesini amaçlıyor.


Daha rahat bir ekran deneyimi sunuyor

Mui aslında zımparalanmış bir ahşap panel. Mui'yi bir standart ahşap ürünlerinden ayıran unsur ise akıllı bir ekrana sahip olması. Üzerine dokunulmadığı sürece sade bir ahşap olarak kalan Mui, kullanıcıların ona dokunmasıyla birlikte çeşitli özellikler sunuyor. Ses kaydı iletme, hava durumu bilgisi paylaşma ve müzik çalma gibi yeteneklere sahip olan Mui; evdeki diğer akıllı eşyalara bağlanarak oda sıcaklığını ayarlama ve aydınlatma seviyesini değiştirme gibi imkanları da kullanıcısına sunuyor. Bu açıdan bakıldığında Mui, günümüz akıllı hoparlörleriyle neredeyse aynı özelliklere sahip.


Mui Lab'in kurucusu Kaz Oki, bu yılın başında CES 2018'de Mui'nin bir prototipini sergilemişti. İnsanları sakinleştirecek bir ekran olarak tasarlanan Mui'nin ismi de oldukça anlamlı. Mui kelimesi Japonca'da sessizlik anlamına geliyor. Bu da şirketin Mui ile her gün çok sayıda ekrana bakan insanları biraz olsun rahatlatma misyonuyla örtüşüyor.


Henüz bir Kickstarter projesi olan Mui'yi satın almak şu an için mümkün değil. Kendilerine 50 günlük finansman toplama süresi belirleyen ekip, Kickstarter üzerinden toplamda 100 bin dolar destek almayı planlıyor. Kickstarter'den Mui'yi destekleyen kişiler ürün satışa sunulduğu 499 dolar karşılığında Mui'ye sahip olabilecek. Hedeflenen finansmana ulaşılıp Mui'nin seri üretimine başlandığında ürünün satış fiyatı 999 dolar olacak. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim