Anlık Bildirim

Amazon, yüz tanıma yazılımını kolluk kuvvetlerine satmaya devam edecek

Amazon, yüz tanıma yazılım sistemini ABD'deki hükümet ve kolluk kuvvetlerine lisansladığı için son zamanlarda eleştiriler alıyordu. Şirket buna rağmen yazılımı satmaya devam edeceğini açıkladı.
Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon, yüz tanıma yazılımı olan Rekognition ile ilgili olarak son zamanlarda oldukça eleştiriler alıyordu. Tüm bu eleştirilere rağmen şirket hükümet ve kolluk kuvvetlerine sattığı bu yüz tanıma yazılımının lisans dağıtımına devam edeceğini açıkladı.

Amazon: Düzenlemeler hükümetin sorumluluğunda

İnsanların potansiyel olarak tehlikeli gösterilmesi gibi etkiler doğuracağı düşünülen bu sistemle ilgili pek çok sivil toplum örgütü eylemler yapmaya devam ederken Amazon Web Servisleri CEO'su Andrew Jassy konuyla ilgili olarak: "Amazon Rekognition'ın her boyuttaki müşterimize, kolluk kuvvetlerine ve yasa dışı uygulamalara sağladığı değer gerçekten çok iyi ve güçlü hissediyoruz." ifadelerini kullandı.
Jassy, yüz tanıma teknolojisinin gerektirdiği düzenlemelerin ABD hükümetinin sorumluluğunda olduğunu düşündüğünü de sözlerine ekleyerek topu hükümete attı. Amazon şirketinin için de de birçok çalışanın yüz tanıma sistemiyle ilgili endişeler taşıdığı da gelen bilgiler arasında.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim