Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu
  Anlık Bildirim

  Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin!

  Hem evrim bilginizi ölçün hem de soruların cevaplarını okuyarak bilgi edinin. Üstelik Bath Üniversitesi'nin evrimle ilgili çalışmalarını ve fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.
  2 yıl (Son Güncelleme: 2 yıl)
  8,8b
  1
  236
  Diğer Bilim ve Teknoloji
  Abone ol
  Yazar
  9
  Evrim kuramı, bizim ve diğer bütün canlıların nasıl oluştuğunu ve çeşitlendiğini açıklar. Bugünlere nasıl geldiğini merak eden herkes için etkileyicidir. Aynı zamanda çok temel bir alan olması açısından, çocuk yaşlardan itibaren doğru bir şekilde öğrenilmelidir.
  İngiltere'deki Bath Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Milner Evrim Merkezi'nin açılış etkinliğinde çocuklara evrim öğretildi. Üstelik sadece sözle değil... Çeşitli boyutlardaki sevimli köpek balıklarının, meyve sineklerinin ve hatta baykuşların bile yardımı oldu. Çocuklar bu eğlenceli eğitimden oldukça memnun kaldı.
  Yarasalarda bakterilerin evrimini çalışan Dr. Kay Fountain diyor ki: "Bazı insanlar ısrarla, insanlar maymunlardan gelmiş olamaz diyerek evrimin gerçekleşmediğini söylemek istiyor.  Oysa ki zaten günümüz maymunlarından gelmedik. Onlarla ortak bir atayı paylaşıyoruz sadece."
  Milyonlarca yıllık evrim sürecinde bazı hayvanların parmak veya toynak sayıları da değişmiştir. Atlardaki toynak sayısı günümüzde tektir. Fakat örneğin Sivas'tan ele geçen yaklaşık 10 milyon yıllık fosillerde, atların atalarının 3 toynağa sahip olduğunu görüyoruz.
   
  Bu arada Dr. Nicholas Priest meyve sinekleri üzerinde yaptığı çalışmalardan faydalanarak çocuklara evrimin temellerini anlatıyor. Evrimin temel bir kavram olduğunu ve herkesin bu kavramla ilişki kurabileceğini söylüyor.
  Bath Üniversitesi'ndeki bilim insanları, evrimin daha net anlaşılabilmesi için ücretsiz bir çevrimiçi kurs da başlatıyor (İngilizce). Daha çok çocuklara yönelik olan kursa buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Üniversite aynı zamanda, okullarda evrimin daha iyi anlatılması için çeşitli yöntemler üzerine çalışmalar yürütüyor.

  "Evrim, hayatın ta kendisidir!" 

  Dr. Momna Hejmadi ise şöyle konuştu: "Araştırmalarımız gösterdi ki, önce genetik öğrenmek evrimin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Çünkü evrim, hayatın ta kendisidirve Dünya'daki tüm yaşamın evrimsel bir kökeni vardır. Evrimi iyi öğrenmek sadece hayatın nasıl başladığını anlamamızı sağlamakla kalmaz, kök hücre çalışmalarından, bakterilerin antibiyotik direncine ve aşıların geliştirilmesine kadar, tıpla ilişkili pek çok araştırmada da fayda sağlar."
  Evet, nihayet sınavımıza geçebiliriz.İşte BBC'de yayınlanan Doğru/Yanlış soruları:
  1. "İnsanların evrimi hala devam ediyor." ifadesi doğru mu?
  2. "Evrim, yalnızca çok uzun bir zaman diliminde ve yavaşça gerçekleşebilir." ifadesi doğru mu?
  3. "Zürafaların boyunlarının çok uzun olmasının sebebi, geçirdiği evrim sürecidir." ifadesi doğru mu?
  İlginizi Çekebilir Avatar Araştırmalar balıkların yüzgeçlerinin brankial kemerlerden evrimleştiğini destekliyor
  4. "Bireylerin yaşamları boyunca geçirdikleri kişisel değişimler de birer evrim örneğidir." ifadesi doğru mu?
  5. "İnsanların atası günümüzde yaşayan maymunlardır." ifadesi doğru mu?
  6. "Evrim halen sürüyor ve canlılar hep daha iyiye doğru evriliyor." ifadesi doğru mu?
  7. "Evrim ve dini inançlar birbirlerini yanlışlamak zorunda değildir." ifadesi doğru mu?

  Cevaplar 

  1. Doğru. Dışarıdan pek öyle görünmüyor olabilir ancak insanlar ve diğer bütün canlılar evrimleşmeye devam ediyor ve edecek. Çünkü evrim, "Canlı topluluklarının nesilden nesile değişimini" ifade eder. Bu değişim, bir türün diğerine evrimi şeklinde makro düzeyde olabileceği gibi, gen düzeyinde (mikro ölçekte) de gerçekleşebilir. DNA, 3 milyar baz çiftini içeren kalıtım maddesidir ve eşlenmesi sırasında "mutasyon" adı verilen çeşitli hatalar meydana gelebilir. Eğer bu hatalar üreme hücrelerinde gerçekleşirse yeni nesle aktarılır. Böylece evrim süreci devam etmiş olur. Yani anlayacağımız o ki, bir canlı ötekine dönüşmedi veya farklı organları oluşmadı diye evrimi durdu denemez. Koşulları sürekli değişen Dünya'mızda, sütteki laktoz toleransından, çeşitli hastalıklara karşı geliştirdiğimiz bağışıklığa kadar, hayatta kalmamıza yardımcı olan çeşitli özellikler evrimleştirmeye devam ediyoruz.
  2. Yanlış. Genler değiştikçe zamanla her şey biraz değişir. Evrimsel değişimler binlerce veya milyonlarca yıllık bir ölçekte gerçekleşebilir. Ancak bu, her zaman böyle olmaz. Mesela bakteriler arasındaki antibiyotik direncinin artışı çok hızlıdır. Penisiline karşı ilk dirençli bakterilerin evrimleşmesi, ilacın yaygın kullanımından sadece birkaç yıl sonra keşfedilmiştir.
  3. Doğru. Charles Darwin, bunu doğal seçilim adını verdiği mekanizmayla açıklamıştı. Yani hayatta kalmaya ve çoğalmaya katkı sunan kalıtsal özelliklere sahip bireyler, daha avantajlı oluyor ve sayıca artıyorlar. Yaşayan en uzun boylu kara hayvanları olan zürafaların uzun boyunları, onların genlerini bir sonraki kuşağa daha kolay aktarmalarına katkı sundu. Uzun ve güçlü bir boyna sahip zürafa, görece daha kısa olan zürafalara karşı bir kavga anında daha avantajlıdır. Dolayısıyla bu erkeklerin dişilerle çiftleşme şansı daha yüksektir (cinsel seçilim). Ayrıca bazı çevre koşullarında uzun boy, daha kolay yiyecek bulmalarını da sağlamıştır.
  4. Yanlış. Bir değişimin evrimsel olabilmesi için yeni nesle aktarılması gerekir. Bir kişinin hayatı boyunca meydana gelen boy uzaması, organlarındaki hacim artışı, ergenliğe girmek gibi değişimler evrim değil, büyüme ve gelişme olarak adlandırılır.
  5. Yanlış. Günümüzde yaşayan şempanze, goril gibi maymunlar bizim atamız değildir. Onlar genetik olarak bize yakın olan akraba türlerdir. Yani onlardan gelmedik ama geçmişte ortak bir atayı paylaşıyorduk.
  6. Yanlış. Her zaman böyle olmak zorunda değil. Evet, evrim halen devam ediyor fakat daha iyiden ziyade, ortama daha iyi uyum sağlamaya yönelik evrimleşiyoruz. Her organ ve yapının evrimi birbirinden farklı değişkenlere bağlı olabilir. Bir ortama uyum sağlamak, canlının ömrünü kısaltabilir veya çeşitli hastalıklara yatkın hale de getirebilir. Böyle karmaşık değişimlerin tam olarak nasıl sonuçlanacağını kestirmek güçtür.
  7. Doğru. Başını ABD, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin çektiği çeşitli ülkelerdeki kişi veya örgütler, evrimi din karşıtlığı olarak tanımlayabilirler. Ancak böyle bir zorunluluk yoktur. Evrimin herhangi bir inançla çelişip çelişmemesi o inancın ne olduğuna bağlıdır. Bazı inançlar, mezhepler veya gelenekler, evrimin bize sunduğu gerçeklerle çelişebilirken, bazıları çelişmeyebilir. İster Hristiyan ister Müslüman olsun, aynı dinin mensuplarının bir kısmı, evrimin bilimsel bir gerçek olduğunu kabul ederken bir başka kısmı da bu bizim dinimize aykırı diyerek reddedebilir. Fakat çoğu inanışın öğretilerinde evrimi doğrulayan ya da yanlışlayan ifadelere rastlanmaz. Bu yüzden çeliştiği sonucu çıkarılamaz. Bu noktada, henüz Darwin doğmadan önce, evrim düşüncesine sahip Müslüman bilim insanlarına değinmekte fayda var. El-Cahiz, İbn el-Baytar, Nasirüddin-i Tusi, İbn-i Miskeveyh, İbn Haldun, Farabi ve (Erzurumlu) İbrahim Hakkı onlardan bazılarıdır.
  İbn Haldun 

  Değerlendirme

  • Doğru cevap sayısı 5 ve üzeri ise: Harika! Konuya yeterince hakimsiniz.
  • Doğru cevap sayısı 3 veya 4 ise: Fena sayılmazsınız. Ancak daha fazla okuma yapmalı ve güncel gelişmeleri takip ederek evrim konusundaki bilgilerinizi arttırmalısınız.
  • Doğru cevap sayısı 0-2 aralığında ise: Evrimin ne olduğunu bildiğiniz söylenemez. En kısa zamanda bir şeyler okuyarak, çeşitli belgeseller izleyerek veya bilimsel kurslara katılarak öğrenmeye başlamanızı öneririz.


  https://www.bbc.com/news/science-environment-45564594 Yorum Yaz Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Daha Fazla Video
  donanimhabercom Instagram

  Ay'da araba süren astronotların ilginç görüntüleri

  bankalarkredi

  kredibankalar.com ziyaret edin.

  6 saat önce
  hareketliperde

  Merhaba. bayanlar sms atabilir

  12 saat önce
  interwap

  Burayı nasıl kapatıyoruz?

  13 saat önce
  antique

  hocam videoyu izlemeden yorum yapıyorsun ayıp oluyor bak ✌️😎

  14 saat önce
  ipli jeton

  Üçüncü bir kişi yok. Ay yüzeyine koyulan tripodlu kameralarla çekim yapılıyor.

  14 saat önce
  Lirikal Militan

  Dünya ne kadar tuhaf. Bir taraf deliler gibi gelişip bütün dunyayi etkisi altina alabilecek duzeye geliyor. Teknolojisinden film sektorune ivirina zivirina herseyini tum dunyaya pazarlar hale geliyor. Diger tarafa bakiyorsun. Aya gidilmedi, aşılar zararlı, herşey komplo, dunyayi aslinda uc bes kisi yönetiyor hüloooğ diyor. İlginç.

  15 saat önce
  津波

  Brad Pitt'in Ad Astra filminde Ay'da bu araçlarla kovalamaca sahnesi vardı. Ay'da araç sürme ve kovalamaca hissini vermişlerdi bana göre. Bence burdaki görüntüleri ve daha fazlasını incelemişlerdir kesin.

  15 saat önce
  xamaximax

  o kadar kumu stüdyoya iyi doldurmuşlar ha

  16 saat önce
  antique

  ay üzerinde sadece iki insan varken sürücünün gelip videoyu çekene çarptığını düşünsene haha :)

  1 gün önce
  olağan_şüpheli

  Acaba buraya gelse ne kadar ÖTV isterler buna.

  1 gün önce
  En Beğenilen Yorumlar Tümünü Genişlet Yorum Yaz
  Zorkof (Özgür ) 2 yıl (düzenlendi) ( Mesaj Silindi ) en beğenilen
  Dinler insanlar tarafından yaratılırken bu derecede bir genetik, biyoloji bilgi seviyesi olmadığı için doğal olarak dinlerde evrim vs bahsedilmez, dinler 200 yıl önce yaratılmış olsa, tabi ki dünya yuvarlaktır, uzay, evrim vs gibi konulara da yer verilirdi.
  Dinler insanlar tarafından yaratılırken bu derecede bir genetik, biyoloji bilgi seviyesi olmadığı için doğal olarak dinlerde evrim vs bahsedilmez, dinler 200 yı...
  Devamını Gör
  Ulan Musk (Ahmet Temiz) 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Evrim yoksa bakterilerin evrim geçirip ilaçlarımıza karşı direnç geliştirdiği ve antibiyotiklerin zamanla etkisizleşmesi de koca bir yalandan ibaret o zaman.
  Dürüstİnsan (Erhan Ünal) 2 yıl (düzenlendi) ( Mesaj Silindi ) Guest-37A42C87E
  Dayatma değil geri kafalı kardeş. Herkes senin gibi düşünecek diye bir şey yok. Sadece bilim dünyasında bazı kabul edilen şeyleri ne kadar bildiğimize dair test yapmış. Ayrıca saçmalık deyip sonra bana kimse cevap yazmasın dersen olmaz. Onun yerine hiç yorum yazmayıp işine bakarsan daha iyi olur. Zaten sizin gibilerin çoğunlukta olduğu yerde bilim yapılmaz. İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki toplulukların geri kalmasının sebebi de kaliteli bir tartışma ortamının olmaması.
  Dayatma değil geri kafalı kardeş. Herkes senin gibi düşünecek diye bir şey yok. Sadece bilim dünyasında bazı kabul edilen şeyleri ne kadar bildiğimize dair test...
  Devamını Gör
  Yorumlar (71) Yorum Yaz Forumda Gör
  husamsdu 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Evrime göre ilk canlı nasıl bir şeydi ve ilk evrimi nasıldı?
  Mephalay (Muhittin Damarli) 2 yıl ( Mesaj Silindi ) husamsdu
  Evrim ilk canliyi aciklamaz. Var olan canlilar arasi farklilasmayi aciklar, ilgi alani orasi.
  DH Misafiri 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Evrim düpedüz bir hurafedir
  DH Misafiri 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Büyük bir yalanı sırf birkaç kuruşluk rant için yayınlıyorsunuz ya Allah hiç bilemeyeceginiz yerlerden sizin küçük sanacaginiz vesileler ile öyle büyük kayıplar yaşatacak ki sizlere aklınızı bile kaybetmeye vaktiniz kalmayacak. evrime inanan şahıslar Allah'ı ve yaratma gücünü küçümseyen ahlaksız ve gerikafali mahluklardir.
  Khoradasein (Mahmut Mümtaz Apostrof Er) 2 yıl ( Mesaj Silindi ) DH Misafiri
  Hakaret edince sözde haklılığınız artıyor mu, sözsel - tanıtlama burada konu dışı ve anlamsız olunca karşınızdakilere saldırmaya başlıyorsunuz, bu bir ilkellik ve cehalet göstergesi.

  Allah'ın, sizin gibi "ahlaksız", ağzı bozuk ve saygısız kullara ihtiyacı yoktur kanımca...

  Evrim'in din ile olumlu olumsuz bir alakası yok, şu bağnazlıktan ve dolayımsal olarak, sizi sömüren molla tayfasından aklınızı kurtarmadıkça burnunuz pislikten çıkamayacak.  Bilim; evrim, dinleri yalanlar demez, ilgilenmez; bunu anlayacak kapasiten var mı bilemiyorum...
  Zorkof (Özgür ) 2 yıl ( Mesaj Silindi ) DH Misafiri
  Allah'ın çalışma şekli bu mu?? Bütün evreni yaratmış ama o evrenin toz kadar bile yer kaplamayan küçücük br yerindeki, zaman bazlı, tozdan bile küçük diliminde yaşayan minicik varlıklar ona inanmıyor diye korkunç acılar mı verecek? Ve aslında her şeye kadir olduğu için bu minicik yaratıklar daha var olmadan önce kimin ona inanıp kimin inanmayacağını da 2 trilyon yıl önceden biliyor!!!! Benim merak ettiğim, Buradaki çelişkiyi görmek için çok zeki olmaya gerek var mı acaba??  Ayrıca bu intikamcı yaradan, yüzyıllardır ne hikmetse Hristiyan ve Yahudileri kollar, onları zengin ve güçlü yaparken müslüman kulları en leş en sefil şartlarda yaşayıp, diğer dindeki insanların buyundururğunda sürünürken hesapta haksız bu gaddarlığa sesini çıkarmadığı gibi, her geçen gün onlara daha güçlü ve zengin hale getiriyor...Bence derhal inadığın tanrı ile konuş ve bahsettiğin intikamı bu abd, İngiltere vs gibi kötü güçlerden alması gerektiğini hatırlat....  Bu dünyada minicik bebekler, çocuklar acı çekecek, ölecek ama bu kadar kötü insan gücü elinde tutacak.... eeee bu mu tanrısal adalet?????
  hamza5806 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  7de7 doğrum var evrime inanmıyorum

  Lütfen herkes saygılı olsun mutlak doğru diye bir sey yok bilimin daha once defalarca yanildigi kendini curuttugu hatta yalan soyledigi oldu oluyor ben bu yuzden inanmıyorum isin din boyutuna daha girmeden bitiyor benim için evrim

  Belki de gerçektir belki dinle catismiyordur belki bilimin bulduğu en dogru şeydir bunu kesin bilmemiz imkansiz bosu bosuna birbirinizi üzmeyin

  Ustelik bos bir konu hicbir ulke biyolojiyle superguc olmamistir milleti salak salak bu tartismalara sokturanlar sosyal bilimler + mekanize teknolojiyle dunyayi ellerine aldilar
  Mitolojiden Biri 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Ben sadece ilkokul mezunları ve sözelciler evrimi inkar ediyor sanıyordum ama sayısal bölümlerden mezun olup evrimi inkar edenler var galiba ciddi ciddi
  kazuya58 (sinan polat) 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir.

  Matematiğe göre doğru evrim için(evrim teorisindeki evrim) gerekli olan olasılık = imkansız dır.
  Mitolojiden Biri 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Ellerinde kuranla klavye başında evrime savaş başlatan arkadaşlar balık, balina, yunus ve insan röntgenlerini karşılaştırarak balina ve yunusların öz yüzgeç anatomisinin balıklardan farklı olarak insan gibi bilek ve parmak kemikleri yapısına sahip olduğunu görebilir. Milyonlarca yıl öncesinde ön ayak olarak kullanılan uzuvlar sudaki yaşamda işlevsizleşmeye başlayınca yüzgeç formunu almış.

  Daha kolay anlamanız açısından iyi bildiğiniz örneklere geçeyim. Eşek ve atın çiftleşmesiyle oluşan katır, kısırdır yani üreyemez. Kurt ile köpeğin çiftleşmesiyle doğan kurt köpeği ise 4. nesile kadar üremeyi sürdürüp daha sonra kısır hale gelir. At ve eşeğin kısır da olsa yavruları olma sebebi aynı cins mensubu olmaları yani ortak atadan gelmeleridir. Kurt köpeğinin kısıtlı da olsa üreme yeteneğini devam ettirebilme sebebi ise köpeğin direkt olarak kurttan evrilmesidir. Kurt ve köpeğin akrabalık ilişkisi at ve eşekten daha fazla olduğu için yavrularının üreme yeteneği daha fazladır. Fakat hepsi farklı tür mensubu olduğu için birkaç nesil sonra da olsa kısırlaşırlar.
  SoftOperator 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  Burada bazı yorumlar istemeden gözeme çarpınca, ilk defa bir yorum yapma isteği içime doğdu. Buna neden olan -aslında klasiktir-, bilmediği halde birbirlerine hakaret edecek kadar ileri giden arkadaşların içler acısı halleri. Her neyse belki birine faydam dokunur.

  Genelde doğru sanılan yanlışlardan biri, 'teori'nin ispatlanmamış sav/savlar, 'yasa/kanun'un ispatlanmış önermeler olduğudur. Hiç tanım falan kasmadan, biraz bilim, bilim tarihi, bilim felsefesi, bilim sosyolojisi v.s çalışan ve mümkünse ortalama ingilizce bilen biri, bunun böyle olmadığını bilir. Teori -ya da türkçe olarak söylersek 'kuram'-, içinde birbirleriyle uyumlu 'aksiyom' -ya da türkçe olarak söylersek 'ilke/koyut'lari- ve onlardan çıkarılan 'teoremleri' içine alan bir argümantasyon dizilerinin toplamına verilen addır. Bu aksiyomlar/ilkeler dizisine 'yasa'lar denir; buna göre teori, yasaların toplamıdır. Bir örnekle açıklayalım;
  Newton'un Kütleçekimi, Einstein'in İzafiyet'i, Darwin'in Evrim'i, Demokritos'un Atomcululuğu v.s hepsi birer teoridir. Bununla birlikte, sözgelimi Newton'un Kütleçekim Teorisi'nde ki bir ilke, şu olsun; ''Gezegenler kütleleleri ile doğru orantılı, aralarındaki uzaklığın karesi ile ters oratılı olarak birbirlerini çekerler.'' gibi bir önerme işte bu yasadır. Geri kalan yasa ve teoremleri içine alarak bir fizik teorisini oluştururlar. Aslında aralarındaki ilişki basit mantık bilgisine dayanır - içlem-kaplam - ancak daha fazla uzatmayalım.
  Guest-1F9BF2C01 2 yıl ( Mesaj Silindi )
  İki fake hesap açıp birbirlerine güzelleme yapmışlar bi de
  Sirkadyen 2 yıl ( Mesaj Silindi ) Guest-1F9BF2C01
  Teorinin tanımını bekliyorum senden, laf geveleme. 2007'den beridir üyeyim ben burada ne fake hesabı ?
  C.CEMİL (cemal cemil) 2 yıl ( Mesaj Silindi ) Guest-1F9BF2C01
  bu bölüm ve felsefe bölümünde telefon onayı istenmediği için (yanlış bilmiyorsam) genelde çok sayıda fake hesap oluyor

  bu kadar kendinden emin insanlar nedense telefon onaylı üyelik almıyorlar ,kimse kusura bakmasın fake üyeliklerle gelenlerin korkuları var demektir  diğer bir konu ise aynı kişiler çok sayıda üyelik alıp geldiklerinde ,sanki çok anormal sayıda ateist varmış gibi göstermeye çalışıyorlar

  bunları felsefe bölümünde çok yaşadık ,gördük
  Yorum Yaz Forumda Yanıtla
  Nasıl eklemek istersiniz?
  ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
  1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

  GENEL İSTATİSTİKLER
  8803 kez okundu.
  53 kişi, toplam 71 yorum yazdı.

  HABERİN ETİKETLERİ
  genetik, evrim ve
  Sorgu:
  Önceki ve Sonraki İçerikler
  Daha Yeniler 2 yıl Nokia’dan AirPods’a rakip geldi 2 yıl Blizzard'ın CEO'su 27 yılın ardından koltuğunu devrediyor 2 yıl Yahoo'dan yeni mesajlaşma uygulaması: Yahoo Together 2 yıl Sahte haber kaynaklarını tespit eden yapay zeka 2 yıl Instagram, profillerin bulunmasını kolaylaştıran "Nametag" özelliğini duyurdu 2 yıl Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan en iddialı spor arabalar 2 yıl Nokia 7.1 duyuruldu: İşte özellikleri ve fiyatı 2 yıl Geliştirilen yeni aşı kanser tedavisinde umut vadediyor 2 yıl NASA'nın uzay aracı Curiosity, ''ikinci beynini'' kullanmaya başladı 2 yıl OnePlus 6T'nin ekrana gömülü parmak izi tarayıcısıyla ilgili tanıtım videosu yayınlandı 2 yıl LG V40 ThinQ kamera özellikleri ve çektiği fotoğraflar 2 yıl Twitter'ın mobil uygulamalarına veri tasarrufu özelliği geldi 2 yıl Facebook Marketplace yapay zekâ ile güçleniyor 2 yıl Uber elektrikli scooter hizmetini başlattı 2 yıl Dört arka kameralı Samsung Galaxy A9s'in özellikleri ortaya çıktı 2 yıl Az içicilik de ölüm riskini ciddi oranda arttırıyor 2 yıl Analize göre Türkiye’de en güvenli kripto para borsası BtcTurk 2 yıl Çin hükümetinden tarihin en büyük casusluk operasyonu: ABD'li şirketlerin sunucularına sızdı 2 yıl ABD hükümeti Çinli hacker'lara karşı uyardı 2 yıl eBay'den Amazon'a uyarı: Satıcılarımızın peşini bırak 2 yıl GÖRÜNTÜLENEN Evrim bilginizi bu mini sınavla test edin! Sonraki Samsung'a dev rakip: OLED ekran üreticileri arasına Sharp da katıldı 2 yıl Xiaomi Mi Compact Bluetooth Speaker 2 satışa çıktı 2 yıl Razer en hızlı oyuncu yönlendiricisini duyurdu 2 yıl Sony Xperia XA3 Ultra şablonları sızdırıldı 2 yıl Haftaya A101 marketlerde Honor 7C sürprizi 2 yıl LG ilk hibrit saatini tanıttı: İşte karşınızda LG Watch W7 2 yıl Beş kameralı LG V40 ThinQ tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı 2 yıl SteelSeries oyuncu faresi 15 dakika şarj ile 10 saatlik kullanım sunuyor 2 yıl IOS 12.1 yepyeni 70 emoji ile birlikte geldi 2 yıl ABD ''acil durum uyarı mesajını'' test etti 2 yıl Kripto para borsası Coinbase, ABD'nin en değerli şirketlerinden biri olacak 2 yıl Qualcomm'un yeni üst sınıf yonga seti Snapdragon 8150 olabilir 2 yıl Mobil PUBG ve Fornite'a dev rakip: Call of Duty Mobile 2 yıl Opera Touch'ın iOS versiyonu kullanıma sunuldu 2 yıl Uygun fiyata 4K aksiyon kamerası "Eken Alfawise V50 Pro incelemesi" 2 yıl Microsoft’tan 8 mikrofonlu Surface kablosuz kulaklık 2 yıl Rusya'dan sabotaj açıklaması: Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki delik kasten açıldı 2 yıl Araştırma: Türkiye’nin en sevdiği markalar 2 yıl Netflix ve alternatifleri korsanı yaygınlaştırıyor 2 yıl The Witcher yazarı CD Project Red’den 16 milyon dolar telif ücreti istiyor Daha Eskiler
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim