Anlık Bildirim

Facebook’un yeni müzik hizmeti Vibes olabilir (?)

Oy Ver

Google’ın sosyal ağı Google+’ın sosyal medyada başarılı bir çıkış yakalamasının ardından getçiğimiz Çarşamba günü Facebook yeni hizmetini duyurmuş ve dikkatleri biraz olsun Google+’dan uzaklaştırmıştı.

Skype ile işbirliği yaparak Görüntülü Sohbet hizmetini başlatan Facebook ulaşılamayan durumlarda da kullanıcılara Görüntülü Mesaj bırakılmasına olanak tanıyor. Bunun yanında Facebook, Grup Sohbeti hizmetini de devreye soktu. Buradan size duyurduğumuz haberimizde Görüntülü Görüşme başlatabilmek için bir seferlik bilgisayara bir applet kurmak gerekiyor.

Yazılım mühendisi ve araştırmacı Jeff Rose, bu appletin kurulumunu ve Skype ile etkileşimini anlayabilmek için kaynak kodlarını incelerken başka bir muhtemel Facebook hizmetini daha ortaya çıkardı.

Rose, applet içerisinde bir değil iki adet kurulum desteği olduğunu gördü. Bunlardan birincisi videolu sohbet istemcisi ile ilgili olan “Peep”, diğeri ise bir müzik uygulaması ile ilgili görünen “Vibes”.


if (paramString.equals("com.facebook.peep"))
return this.window.getMember("VideoChatPlugin");
if (paramString.equals("com.facebook.vibes")) {
return this.window.getMember("MusicDownloadDialog");
}

Kaynak kodlarından anlaşılacağı üzere Facebook müzik indirme ile ilgili birşeyler üzerinde çalışıyor. Vibes bir müzik indirme ve yükleme servisi de olabilir veya Spotify tarafından desteklenen bir müzik dinleme hizmeti de olabilir. Ancak görünen bu hizmetin sadece müzik dinlemekten ibaret olmayacağı.

Görüntülü Sohbet hizmetinin applet içerisindeki kodlaması Peep iken Vibes kodlamasının ait olduğu hizmetin adının bu mu yoksa farklı bir ad mı olacağı henüz tahmin edilemiyor. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim