Anlık Bildirim

Google Pixelbook modeli Windows’a dönebilir

Yıllardır Chrome OS platformuna sıkı sıkıya bağlı kalan Chromebook ailesi bir sürpriz yapabilir. Google’ın Pixelbook modeli için Windows 10 sertifikalarına başvuru aşamasında olduğu ortaya çıktı.
Oy Ver

Genelde bir üreticinin kendi işletim sistemine sahip olan bir cihazın resmi olarak rakip işletim sistemine geçiş yapması pek görülmüş değil. Google bu konuda bir ilke imza atmak üzere. Google Pixelbook yakında Windows 10 ile çalışabilir.

Çalışmalar var

Google Pixelbook firmanın Chrome OS platformu üzerinde çalışan ikisi bir arada dizüstü modeliydi. Geçen yıl piyasaya sürülen model 1200$ civarında bir başlangıç etiketine sahipti ve Microsoft Surface serisi ile rekabet ediyordu.

Google Pixelbook modelinin Windows 10 işletim sistemi ile de çalışabileceğine dair bazı işaretler gündeme geldi. İlk olarak Chrome OS geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı AltOS adındaki alternatif işletim sisteminin Windows 10 olabileceği kod satırlarında ortaya çıktı. İkinci olarak Google’ın Windows 10 sertifikasyonu için başvuru yaptığı yine bu kodlardan anlaşıldı.

Google’ın Windows 10 işletim sistemini Pixelbook için alternatif olarak sunup sunmayacağı net değil ancak bu hamle tüketici tarafında bir ilgi uyandırabilir. Diğer taraftan uyumluluk sertifikaları alınırsa zaten Google resmi bir duyuru yapmasa da Pixelbook artık Windows 10 kurulumu için uygun bir hale gelmiş olacak.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim