Anlık Bildirim

Google Play uygulama boyutu sınırı 100MB'a yükseldi

Oy Ver
İnsanların internete erişiminde yaşanan iyileşmeler ve yüksek bağlantı hızları mobil uygulamaları da doğrudan ilgilendiriyor. Uygulama mağazası işletmecileri gelişmelere bağlı olarak uygulama boyutu sınırını da yükseltiyor. Buna son olarak Google katıldı.

Yapılan açıklamaya göre Google Play uygulama mağazasında daha önce 50MB olan uygulama boyutu sınırı son değişiklikle 100MB'a çıkarıldı. Böylece geliştiricilere kullanabilecekleri daha fazla alan yaratılmış oldu. Uygulama boyut sınırı nedeniyle özellikle oyun tarafında kurulum sonrasında ek dosyaların indirilmesi gerekiyordu. Google da geliştiricilere 2GB'a kadar iki adet ek dosyanın uygulamaya bağlanması ve kurulum sonrasında indirilmesi imkanını tanıyordu. 

Yeni sınır elbette büyük boyutlardaki oyunların geliştirilmesine bir etki etmeyecek zira halen yüzlerce MB boyutunda oyunlar gelmeye devam ediyor ve bunların ek dosyalarda barındırılması zaruri hale geliyor. Yeni gelişmeden en çok Facebook gibi zaman zaman kullanıcıyı ikinci bir indirmeye zorlayan uygulamalar ve küçük boyutlu oyunlar faydalanacak.  
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim