Anlık Bildirim

Güneş enerjili Bitcoin madencilik çiftliği kuruluyor

California'da kurulacak olan güneş enerjili Bitcoin madencilik çiftliği, Kuzey Amerika'nın en büyüğü olacak. Madencilik çiftliği, enerjisini güneşten karşılayacak.
Oy Ver
Kaliforniya merkezli madencilik şirketi olan Plouton Mining, düzenlediğini basın açıklamasında, Kuzey Amerika’nın en büyük güneş enerjili Bitcoin madenciliği çiftliğini kuracağını açıkladı.

Plouton Group Holding'in bir iştiraki olan Plouton, Western Mojave'deki tesisin günlük yaklaşık 10-13 megawatt elektrik üreten 49 dönümlük güneş paneline sahip olacağını söyledi.

[bkzdh=111996
Western Mojave bölgesi, düşük maliyetli güç sağlamak yıllık% 70'lik ortalama güneş ışığı kotası nedeniyle seçildi.

Operasyonun CEO'su Ramak J. Sedigh, “Bitcoin madenciliği evriminin bir sonraki aşamasında, doğanın ve teknolojinin öncül birleşimi, Bitcoin'in sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir işlem ağı olarak vaadini yerine getirecek” dedi.


Ramak J. Sedigh:“İnsanlara, madencilik ekipmanı satın almak zorunda kalmadan büyüyen Bitcoin ve Blockchain ekosistemine katılma fırsatı sunmaktan çok memnunuz.” diyerek de ekledi.

Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş, madencilik karlılığında ve merkezsizleşmenin yeniden canlanmasına neden oldu, çünkü daha küçük katılımcılar pazara daha kolay erişebiliyor.

Çevreye zarar verdiğini iddia edilen Bitcoin madenciliğinin, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yapılması, madencilik sektörüne bakış açısını oldukça değiştirdi. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim