Anlık Bildirim

Netflix, 15 bin dolar ödüllü hata bulma programını herkese açtı

Dijital yayın platformu Netflix, 15.000 dolara kadar para ödülü verdiği yazılım hatası bulma (bug bounty) programını herkese açtı. Şirket gelecekte herhangi bir güvenlik ihlali yaşamak istemiyor.
Artık daha da sık yaşanmaya başlanan güvenlik ihlalleri, birçok şirketin kullanıcı bilgilerini güvenli tutmak için ek adımlar atmasına neden oldu. Günümüz işlemcilerindeki önemli güvenlik açıklarının keşfedilmesinin ardından Microsoft, gelecekte buna benzer açıkları ortaya çıkarmaları için güvenlik araştırmacılarına 250.000 dolara kadar para ödeyeceği bir ödüllü yazılım hatası bulma (bug bounty) programı başlattı.
Şimdi ise Netflix'in aynı yoldan gittiğini görüyoruz. Şirket bugün yayınladığı bir blog yazısında, ödüllü yazılım hatası bulma programını herkese açma kararı aldığını açıkladı. Netflix'in Eylül 2016'dan bu yana arka planda yürüttüğü bu program kapsamında Netflix platformunda herhangi bir geçerli güvenlik açığı bulan araştırmacılara 15.000 dolara kadar ödül veriliyor.

Para ödülü açığın önem derecesine göre belirleniyor

Şirketin ödüllü yazılım hatası bulma programı, bir istismar önceliğinden dört istismar önceliğine kadar uzanan dört farklı önem derecesini kapsıyor. Birinci derecede öneme sahip güvenlik açıkları için araştırmacılara 3.000 ila 15.000 dolar arasında ödeme yapılırken çok ciddi olmayan dördüncü derecedeki hatalar için 100 ila 300 dolar civarında bir para ödeniyor.
Dijital yayın hizmetinin Bugcrowd sayfasına göre Netflix güvenlik açıkları için ortalama 1.100 dolar ödüyor. Her ne olursa olsun böylesine önemli bir platformun kullanıcılarının güvenliğini ciddiye aldığını görmek sevindirici.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim