Anlık Bildirim

The iTunes Store is unable to process purchases at this time hatası nasıl çözülür?

"The iTunes Store is unable to process purchases at this time. Please try again later.” hatası nasıl çözülür? iPhone ve iPad'de App Store ve uygulamalar açılmıyorsa bu çözüm size yardımcı olacak:
iPhone ve iPad kullanıcıları şu sıralar App Store’a erişmek istediklerinde “The iTunes Store is unable to process purchases at this time. Please try again later.” hatası ile karşılaşıyor. Bu hata sadece App Store’a girildiğinde değil indirilen uygulamalar açılırken de çıkıyor ve uygulama açılmıyor. Bu hata nasıl çözülür? Bu hata neden çıkıyor?

The iTunes Store is unable to process purchases at this time hatası nasıl çözülür?

Bu sorun App Store ve iTunes Store sunucularına erişim sağlanamadığı için çıkıyor. Bu hatanın sebebi siz de olabilirsiniz Apple da.

  1. Önce internet bağlantınızı kontrol edin.
  2. Eğer bağlantıda sıkıntı yoksa App Store’dan çıkış yapın. App Store açılmadığı için Ayarlar uygulamasından çıkış yapmanız gerekiyor. Bunun için şu yolu izleyin: Ayarlar > iTunes & App Store > Apple ID: “Kullanici adı” >  Çıkış Yap. Çıkış yaptıktan sonra yine aynı menüden giriş yapabilirsiniz.
  3. Sorun hala daha devam ediyorsa cihazın tarih ve saatini kontrol edin. Olması gereken tarihten çok uzak bir tarih ayarlıysa App Store’a giriş yapamazsınız.
  4. Tarihte de sıkıntı yoksa sorun Apple’dan kaynaklanıyor. Apple sunucularındaki sıkıntının giderilmesini beklemeniz gerekiyor. Bu linkten Apple sunucularının durumuna bakabilirsiniz.
  5. Uzun süre bekledikten sonra sorununuz hala daha devam ediyorsa buradaki yönergeleri izleyin.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim