Anlık Bildirim

ABD’de bir kar leoparı Covid-19’a yakalandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego şehrindeki hayvanat bahçesinde Ramil isimli bir kar leoparının koronavirüse yakalandığı açıklandı.
2

ABD’de bulunan San Diego Hayvanat Bahçesi’nde aşılanmamış bir kar leoparının koronavirüse yakalandığı duyuruldu. Hayvanat bahçesi tarafından cuma günü yapılan açıklamaya göre bakıcılar, 9 yaşındaki Ramil isimli leoparın öksürük ve burun akıntısı olduğunu fark etti. Daha sonra leoparın dışkısından alınan örneklerden testler yapıldı ve hayvanın Covid-19’a yakalandığı anlaşıldı.

ABD’de bir kar leoparı Covid-19’a yakalandı Tam Boyutta Gör

Yetkililere göre, Ramil’de ek semptomlar görülmedi ancak üç farklı leoparla birlikte yaşadığı için hayvanların hepsi karantinaya alındı ve ziyarete kapatıldı.

Nasıl enfekte olduğu bilinmiyor

Açıklamalara göre 9 yaşındaki Ramil’in nasıl virüse yakalandığı bilinmiyor. Ocak ayında da San Diego’da bulunan bir başka hayvanat bahçesinde 8 goril, belirti göstermeyen bir bakıcıdan Covid-19 virüsü kapmıştı. Daha sonra iyileşen goril sürüsü, koronavirüse yakalanan ilk maymun türü olarak tarihe geçmişti.  

ABD’de bir kar leoparı Covid-19’a yakalandı Tam Boyutta Gör

Ramil’in virüse yakalanmasından sonra yetkililer leoparların aşılanması için uzmanlara çağrıda bulundu. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda ABD’de Covid-19’a yakalanma riski bulunan belli türlere aşılanma yapılmaya başlanmıştı.

Kaynakça https://www.channelnewsasia.com/news/world/covid-19-unvaccinated-snow-leopard-san-diego-zoo-15288764 https://phys.org/news/2021-07-unvaccinated-leopard-san-diego-zoo.html Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim