Anlık Bildirim

AMD-ATi Catalyst 8.11 sürücüsünü kullanıma sundu

Oy Ver
AMD-ATi Kasım ayına yönelik sürücü güncellemesini yaptı ve 8.11 sürüm numaralı yeni Catalyst sürücüsünü kullanıma sundu. Radeon HD 9500'den çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeline kadar geniş yelpazede model desteğine sahip olan yeni sürücü önemli yenilik ve iyileştirmeler ile birlikte geliyor.

Catalyst 8.11, Crossfire X kurulumu için iyileştirmeler içermenin yanı sıra Windows XP için HydraVision desteği de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar Windows XP altında ATi'nin Catalyst kontrol merkezini kullanarak tek veya çoklu monitör kullanımını çok daha efektif bir şekilde değerlendirebilecek. Tabii yenilikler bununla sınırlı değil.

Catalyst 11 ile birlikte görüntü iyileştirmelerinin yapıldığı da belirtiliyor. Özellikle Linux altında sayısal veya analog görüntü arabirimleri üzerinde farklı çözünürlüklerde görüntü desteğine olanak tanınıyor. Peki performans noktasında ne gibi iyileştirmeler var? Yapılan açıklamalar göre özellikle Far Cry 2 ve S.T.A.L.K.E.R; Clear Sky iyileştirmeler söz konusu.

AMD-ATi'nin açıklamalarına bakılırsa Far Cry'de performans kazanımı tek kart için %3 ile %10, Crossfire kurulumunda ise %8 ile %14 arasında değişiyor. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky için de benzer bir durum söz konusu. Tek kartlı kurulumlarda %6 ile %18, Crossfire X modunda ise !0 ile %30 arası performans kazanımı olduğu belirtiliyor.

Bu arada oyunlardaki performans kazanımının özellikle Radeon HD 3000 ve 4000 serisi için söz konusu olduğunu da belirtmekte fayda var.

- Catalyst 8.11 (Windows XP 32bit)
- Catalyst 8.11 (Windows XP 64bit)
- Catalyst 8.11 (Windows Vista 32bit)
- Catalyst 8.11 (Windows Vista 64bit)

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim