Anlık Bildirim

Android telefonunuzu yüz ifadelerinizle kontrol edebileceksiniz

Android Accessibility Suite adlı beta sürecindeki uygulama kullanıcıların belirli yüz ifadeleri atayarak istedikleri fonksiyonları yerine getirmelerini sağlıyor.

Android Accessibility Suite beta sürecinde Tam Boyutta Gör

Bugün akıllı telefonları dünyada yaklaşık 4 milyar insan kullanıyor ve artık kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. Bununla birlikte temel anlamda bazı özelliklerden yoksun olan kullanıcılar için akıllı telefonlar kâbus haline gelebiliyor. 

Android sistemlerde yeni bir erişim

Telefon üreticileri erişilebilirlik seçenekleri altında kullanım zorluğu yaşayan kullanıcılar için farklı fonksiyonlar sunulmakta. Android işletim sisteminde yakın dönemde kamera odaklı bir erişilebilirlik kiti sunulacak. 

Android Accessibility Suite adındaki yeni uygulama telefon kullanımında sıkıntı yaşayanlar için ön kamerayı kullanarak yüz ifadelerinden çeşitli fonksiyonları yerine getirmeyi amaçlıyor. Camera Switches adı verilen kısa yollara kullanıcılar yüz ifadeleri atayarak fonksiyonları çalıştırabiliyor. Örneğin gülümseme, sağa veya sola bakma, ağzı açma gibi belirli yüz ifadelerine destek sunuluyor. 

Android Accessibility Suite hali hazırda beta sürecine devam ediyor ve Android 12 ile sunulması bekleniyor. Diğer taraftan Android 11 sürümü ile de uygulamanın uyumlu olduğu ifade ediliyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim