Anlık Bildirim

Apple'ın uygulama marketinde yeni ücretlendirme dönemi: 10 bin dolara kadar esneklik

Apple tarafından yayımlanan yazılımların yer aldığı App Store için yeni bir düzenleme devreye sokuldu. Geliştiriciler bundan böyle yazılımları için daha rahat bir şekilde fiyat belirleyebilecek.
App Store Tam Boyutta Gör
App Store ile iş birliği yapan geliştiricilere Apple'ın yayımladığı 700 adet yeni ücret belirleme seçeneği sayesinde ticaret yapmayı kolaylaştıran kapsamlı fiyatlandırma araçları sunuldu. Ülkesel veya bölgesel fiyatlandırma yapmak ve döviz kuruna bağlı olan fiyat değişikliklerini yönetmek eskisi gibi çok zaman almayacak.

App Store için yeni fiyat seçenekleri sunuldu

Apple'ın resmî sitesinden yapılan açıklamada fiyatlandırma işlemleri için devreye sokulan ilgili yeniliklerin abonelik hizmetlerinin geçerliliğini süre bakımından otomatik bir şekilde uzatabilen uygulamalar ile uygulama içerisinde hizmet veya ürün satan yazılımlar için aktifleştirildiği belirtildi.

Önümüzdeki yılın ilkbahar sezonunda ise diğer bütün uygulamalar ile uygulama içerisinden ürün veya hizmet satan yazılımların bu yeniliklerden yararlanabileceği ifade edildi. Geliştiriciler kendi ürünlerini Apple'a bağlı olan 175 adet mağazada 45 farklı para birimi eşliğinde fiyatlandırabilecek.

App Store Tam Boyutta Gör
Bu düzenleme ile bir yazılıma biçilebilen en düşük fiyat 0.99 dolardan 0.29 dolara düşürüldü ve bir uygulama için belirlenebilen azami fiyat 1000 dolardan 10 bin dolara yükseltildi. Bir yazılımcı bir ürünü için 1000 dolar veya daha fazla bir ücret talep ediyorsa o yazılımcının bu durumu Apple'a bildirmesi şart. 

Apple kendisine iletilen bildirim doğrultusunda ilgili fiyat etiketi talebini onaylayacak veya reddedecek. Ayrıca ücretli uygulamalar için de yeni bir döviz / fiyat endeksi belirlendi. Bu endekse göre mağazalarda yer alan para birimleri için özel bir ana fiyat belirlenebilecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim