Anlık Bildirim

Apple videolardaki nesneleri daha iyi anlayacak

Yılın başlarında Vilynx yapay zeka firmasını satın alan Apple videolarda yer alan nesneleri daha iyi anlama ve böylece daha verimli arama araçları sunabilmeyi amaçlıyor.

Apple videolardaki nesneleri daha iyi anlayacak Tam Boyutta Gör

Son dönemde cihazlarındaki fotoğraf ve video yeteneklerini geliştirmek için büyük yatırımlar yapan Apple; bir yandan da yeni şirketler satın alarak teknolojilerine katkı yapıyor. Vilynx yapay zeka firması bunlardan birisi.

Vilynx neler sunuyor?

Apple aslında Vilynx firmasını yılın başlarında satın almış ancak bu tarz konularda pek açıklama yapılmadığı için henüz gündeme geliyor. Bloomberg yaklaşık 50 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirildiğini belirtiyor.

Vilynx firması bir video içerisindeki nesneleri görsel, işitsel ve metinsel verilere dayanarak anlayabilen bir yapay zeka motoru üzerinde çalışıyordu. Böylece video içerisinde etiketler oluşturularak daha kolay arama yapılması sağlanıyordu.

Apple’ın bu teknolojiyi farklı hizmetlerine entegre edeceği dile getiriliyor. Galeri uygulamasında fotoğraf ve videolar içerisindeki aramaların daha etkili hale gelmesi, Apple TV ve Apple News uygulamalarında daha etkili arama yapılabilmesi bunlar arasında. Ayrıca firmanın gündemde olan yeni bir arama motoru için de bu teknolojiler temel olabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim