Anlık Bildirim

Corsair çeyrek dönem tablolarında rekor kırdı

Pandemi sürecini çok iyi değerlendiren Corsair özellikle çevre birimleri tarafında kâr marjının inanılmaz arttırdı. Bileşen bölümü de çok önemli gelirler elde etti.

Corsair çeyrek dönem tablolarında rekor kırdı Tam Boyutta Gör

Pandemi döneminin en iyi kazanç sağlayanlarından birisi de Corsair oldu. Oyunlara ve bilgisayar sistemlerine ilginin artması firmaya olumlu yansıdı. Teknoloji devleri kadar büyük gelir üretemese de kendi çapında rekor yükselişler ve kar marjları elde ediyor. 

Corsair fırtınası

Corsair Gaming olarak işlem gören firmanın yayınladığı yılın ilk çeyrek rakamlarına göre toplam gelir 529 milyon dolar olarak gerçekleşti ve yıl bazında yüzde 71 artış yakalandı. Oyun ve genel çevre birimleri segmenti 175.9 milyon dolar ile yüzde 131 büyüdü. Oyun ve genel sistem bileşenleri ise 353.5 milyon dolar ile yüzde 51.9 büyüdü.

En iyi dönemlerinden birisini yaşadığını ifade eden firmanın toplam karı 160 milyon dolar ile yüzde 100 arttı. Oyun ve genel çevre birimleri segmenti 68.9 milyon dolar ile yüzde 211 artış gösterdi. Oyun ve genel sistem bileşenleri ise 91.5 milyon dolar ile yüzde 61.9 büyüdü. Çevre birimlerinde kâr marjının oldukça yüksek seyrettiği anlaşılıyor. 

Faaliyet karı ise 67.3 milyon dolar olan firma yüzde 404 gibi etkileyici bir artış kaydetti. Net kar ise 58.2 milyon dolar ile yine yüzde 420 arttı. Firma bu dönemde borçlarını da indirerek 177 milyon dolara çekti. Tabloların sevindirici olması beklentileri de arttırdı. 2021 yılı geneli için firma gelir beklentisini 2.1 milyar dolara çekmiş durumda. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim