Anlık Bildirim

Dijital Dönüşüm Ofisi meme kanserinin teşhisi için yapay zeka modellerini erişime açtı

CBDO, meme kanserinin teşhisi için geliştirilen yapay zeka modellerini ücretsiz olarak kullanıma sundu. Yapay zeka modelleri, açık kaynak olarak yayınlandı.     
Dijital Dönüşüm Ofisi meme kanserinin teşhisi için yapay zeka mod
Meme kanseri tedavisinde erken teşhis büyük önem taşıyor. Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde erken teşhis ile ölüm oranları azaltılıyor.

Meme kanseri, mamografi görüntülerinin radyologlar tarafından okunması ile teşhis ediliyor. Mamografi görüntüleri değerlendirilirken insani hatalardan kaynaklı olumsuz durumları en aza indirmek için yapay zeka tenolojilerinden destek alınacak. Ayrıca yapay zeka tarafından “riskli” olarak tespit edilen görüntülerin radyologlar tarafından daha erkenden incelemesiyle erken teşhiste zaman kazanılacak.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, "Sayısal Göz-Mamografi Projesi" kapsamında meme kanserinin erken teşhisi için yapay zeka modelleri geliştirdi. açık kaynak olarak hazırlanan bu yapay zeka modelleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8 Mart’ta erişime açıldı. Araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve geliştiriciler bu yapay zeka modellerini kullanarak meme kanserinin erken teşhisi için projeler geliştirebilecek.

Yapay zeka modellerine aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak erişebilirsiniz:

ddo.link/sayisal-goz-mamografi

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim