Anlık Bildirim

Fidye yazılımı saldırısı, bir hapishanenin kameralarını devre dışı bıraktı

New Mexico'da gerçekleşen bir fidye yazılımı saldırısı, yerel yönetime ait veri tabanı da dahil olmak üzere bir hapishanenin kameralarına erişimin kesilmesine sebep oldu.

Fidye yazılımı, bir hapishane veri tabanına erişimi kısıtladı Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz hafta New Mexico'ya bağlı Bernalillo County'de gerçekleşen bir fidye yazılımı saldırısı, bir hapishanenin kameralarına ve otomatik kapı mekanizmalarına erişimi imkansız hale getirdi. Manuel olarak kapıları açıp kapatan görevliler, mahkumları hücrelerine yerleştirdi.

İlçenin veri tabanına erişim kısıtlandı

Metropolitan Gözaltı Merkezi'nin etkilendiği bu saldırı sonrasında tesise ziyaretçi alımı durduruldu ve hapishanedeki tüm internet hizmetleri de devre dışı bırakıldı. İnternet erişiminin kapatılması da görevlilerin mahkum kayıtlarına da bakamamasına sebep oldu.

Fidye yazılımı saldırısı aynı zamanda cinsel saldırı ve kavga iddiaları da dahil olmak üzere tesiste meydana gelen tüm şiddet olaylarının yer aldığı ve incelendiği hapishane veri tabanını da etkiledi. Görevliler, fidye yazılımı sonrasında veri tabanının görüntülenemediğini söyledi.

Hapishane aslında Bernalillo County'de gerçekleşen daha büyük bir saldırının etkilediği yerlerden birisi olarak belirtildi. İlçenin herhangi bir yerel yönetim veri tabanına erişilemez hale gelmesinin ardından tüm kamu daireleri geçici olarak kapatıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada kapatılan hizmetlerin yalnızca bir kısmının faaliyete açıldığı belirtildi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim