Anlık Bildirim

Huawei, Microsoft Surface Book'takine benzer menteşe tasarımının patentini aldı

Teknoloji devi Huawei, katlanabilir akıllı telefonların düz bir zemin üzerinde düzgün yatay konumlandırılamaması problemine yeni aldığı bir patent ile çözüm arıyor.

22 Ekim 2019 tarihinde dosyalanan ve 29 Nisan 2021 tarihinde yayınlan bir patente göre Huawei, katlanabilir akıllı telefonlar için Microsoft Surface Book'ta yer alan tasarıma benzer bir menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir akıllı telefonlar için yeni menteşe tasarımı

Yakın zamanda yayınlanan bir patente göre Huawei, katlanabilir akıllı telefonların, menteşelerinin büyüklüğünden dolayı bir masada düz bir şekilde konumlandırılamama sorununa çözüm arıyor.

Huawei, Microsoft Surface Book'takine benzer menteşe tasarımının patentini aldı Tam Boyutta Gör

Patentte: "Menteşe tertibatı, birbirine bağlı ve bitişik menteşe bıçaklarının bir sırasını ve en az bir doğrusal aktüatörü içerir. Menteşe düzeneği katlanmamış pozisyonda olduğunda, menteşe bıçakları ortak bir düzlemde hizalanır. Menteşe tertibatı katlanmış pozisyona hareket edip son pozisyona geldiğinde, her menteşe bıçağı bitişik menteşe bıçağına göre menteşe tertibatı dönüş ekseni etrafında döner." ifadeleri yer alıyor.

Huawei, Microsoft Surface Book'takine benzer menteşe tasarımının patentini aldı Tam Boyutta Gör

Huawei, bu sistemin avantajı olarak menteşenin herhangi bir çaba harcamadan kolayca döndürülebilmesini ve katlanmamış konumda veya katlanmış son konumda güvenli bir şekilde kilitlenebilmesini belirtti.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim