Anlık Bildirim

Microsoft Azure en büyük DDoS saldırılarından birine hedef oldu

Microsoft Azure altyapısı firmanın tarihindeki en büyük DDoS saldırısına uğradı. TB seviyesinde veri trafiği oluşsa da Microsoft başarılı bir şekilde savuşturdu.

Microsoft Azure saldırısı Tam Boyutta Gör

Bugün devasa kapasiteye sahip bulut bilişim platformları sayısız önemli hizmete ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte siber saldırılara karşı uyguladığı koruma tedbirleri bu hizmetleri doğrudan etkiliyor. Bunun pek çok örneğini bugüne kadar görmüştük. 

Microsoft Azure saldırıya uğradı

Microsoft tarafından verilen bilgilere göre Azure altyapısının Avrupa’da bir müşteri için ayrılmış kısmına tarihi bir siber saldırı oldu. DDoS türündeki bu saldırı pik noktada 2.4Tbps veri trafiği oluşturdu. 

Asya ve ABD kaynaklı olarak 70000 zombi bilgisayar ile yapılan saldırı 10 dakika sürdü. İnanılmaz bir veri yükü oluştursa da Microsoft Azure altyapısı önemli çözümleri sayesinde çevrim dışı olmadan saldırıyı savuşturdu. 

DDoS saldırıları aslında sürekli meydana geliyor ve artık alışıldık hale geldi. Son 2 yıldır Azure altyapısına 625Mbps ortalama ile saldırılar oluyor ancak son yapılan firma açısından en yükseğiydi. Bu konuda ise rekor 2.54Tbps ile Google servislerine ait. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim