Anlık Bildirim

Nokia ve Apple davasına bakan yargıcın, Apple hissesine sahip olduğu ortaya çıktı

Nokia'nın, Apple'a karşı açtığı patent davasına bakan yargıcın, Apple hissesine sahip olduğu ortaya çıktı ancak yasal bir yaptırım uygulanması pek mümkün görünmüyor.

Nokia ve Apple davasına bakan yargıç, Apple hissesi almış Tam Boyutta Gör

Apple ve Nokia, akıllı telefon pazarındaki rekabetin zirveye ulaştığı dönemde, bir patent ihlali davasıyla karşı karşıya gelmişlerdi. İki şirketin arasındaki sorun Haziran 2011'de çözülmüş ve Apple, Nokia'ya patentlerle ilgili bir ödeme yapmıştı.

Pazartesi günü açılan yeni bir davaya göre, Apple ve Nokia davası 2010 yılında açıldığında, davaya başkanlık eden yargıç William M. Conley, Apple hisselerine sahipti. Mahkemenin baş katip yardımcısı Joel Turner bunun kendisine bildirildiğini ancak bu durumun yargıç Conley'in kararını etkilemediğini söyledi. Conley ise tartışmalara sebep olan Apple hissesi konusunu, 27 Ağustos'ta yayınlanan bir mektupla duyurdu.

Nokia ve Apple davasına bakan yargıç, Apple hissesi almış Tam Boyutta Gör

Nokia'nın harekete geçmesi beklenmiyor

Yargıç Conley'nin dava sırasında kaç hisseye sahip olduğu belli değil, ancak şirket hissesinin herhangi bir sıfatla mülkiyeti, Birleşik Devletleri Hakim Davranış Kuralları uyarınca Conley'in reddini gerektirecekti. ABD yasalarına göre, kararı etkileyebilecek böyle bir gelişme, yargıç davayla ilgili kararını verse bile rapor edilmesi gerekiyor.

Apple ve Nokia, tazminat talep etmeleri halinde 27 Ekim'e kadar Conley'nin açıklamasına yanıt vermeye davet edildiler. Ancak davanın Nokia'nın kapsayıcı stratejisinde bir kilit noktası olmadığı düşünüldüğünde, şirketlerin harekete geçme olasılığının düşük olduğu belirtiliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim