Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  otokar

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  5 GÜN

  GİRİLEN İÇERİKLER
  3 VİDEO 6 HABER 2 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 1 İÇERİK
  Otokar, mayına karşı korumalı COBRA II MRAP modelini tanıttı
  Yusuf Akbaş 5 gün
  Otokar'ın COBRA II 4x4 zırhlı aracının mayına karşı korumalı versiyonu COBRA II MRAP tanıtıldı. Cobra II MRAP'nin özellikleri haberimizde.
  2,2b 20
  Otokar'ın sürücüsüz otobüsü testleri başarıyla geçti
  Otokar, Türkiye'nin ilk otonom otobüsü projesinin araştırma geliştirme çalışmalarını 4 aşamada ele alıyor. Şirketin sürücüsüz otobüsü ikinci aşama testlerini başarıyla geride bıraktı.
  4,3b 19
  Bir Afrika ülkesi daha Otokar'ı tercih etti
  OTOKAR, bir Afrika ülkesi ile 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan yaklaşık 25 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
  4,9b 18
  Otokar yurt dışından Cobra II ve Arma 8x8 siparişi aldı
  Türkiye’nin öncü kara sistemleri üreticisi Otokar, bir Afrika ülkesinden yaklaşık 110 milyon USD tutarında Arma 8x8 ve Cobra II taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı.
  5,5b 8
  Otokar'ın virüs bulaşma riskini azaltan "güvenli otobüsü" İzmir'de yola çıktı
  Kovid-19 bulaş riskini en aza indirecek sistemlerle donatılan Kent körüklü otobüs, İzmir'de hizmet vermeye başladı. Söz konusu sistemler halihazırda kullanımda olan otobüslere de entegre edilebilecek.
  4b 12
  Gürcistan'dan Otokar'a 175 adetlik otobüs siparişi
  Otokar, Gürcistan Belediye Kalkınma Fonu ile 175 adet otobüs ve bu otobüslerin yedek parça ve eğitimlerini kapsayan yaklaşık 18,7 milyon euro tutarında bir sözleşme imzaladı.
  4,8b 34
  Otokar, 300 km menzilli yeni elektrikli otobüsü e-Kent C'yi tanıttı
  Ürün gamında hibrit ve elektrikli otobüslere yer veren Otokar, yeni 12 metrelik elektrikli otobüsü e-Kent C'yi ilk kez Stockholm'de görücüye çıkardı. Otokar e-Kent C'nin tüm detayları haberimizde:
  16,2b 48
  IDEF 2019'da neler gördük?
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  IDEF 2019 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı sona erdi. Fuara 1061 firma katıldı. Savunma sanayiye yönelik pek çok yeni ürün sergilendi. IDEF 2019'da tanıtılan yerli ürünler:
  10,5b 19
  Otokar, Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı Akrep II'yi tanıttı
  Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı olarak tanıtılan Akrep II, hem elektrikli hem de dizel olarak tasarlandı. Otokar tarafından üretilen Akrep II'nin 250 kilometre menzil sunacağı açıklandı.
  8b 32
  Otokar'ın yeni zırhlı aracı Efes 2018'de görücüye çıkacak
  Türk savunma sanayii üreticilerinden Otokar, yeni Cobra II Yük Taşıyıcı Zırhlı Aracını yarın başlayacak Efes 2018 tatbikatında sergileyecek. İşte Otokar'ın yeni zırhlısı hakkında bilinenler:
  7,7b 21
  Altay Tankı’na 3 Türk şirketinden seri üretim teklifi
  Altay Tankı’nın seri üretime geçirilmesi konusundaki çalışmalar devam ederken 3 önemli şirketten üretimin resmen başlatılmasına ilişkin resmi teklif iletildi. İşte konuya ilişkin tüm detaylar:
  10,7b 39
  Yerli otomobil için Vestel, Karsan ve Anadolu Isuzu iddiaları
  Yerli otomobil konusunda yarın açıklanması beklenen konsorsiyum için şimdiden bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı. Özellikle Vestel, Karsan ve Anadolu Isuzu tarafında hareketlilik var.
  10,4b 67
  Altay Tankı’nın yerli motoru için yeni hamle
  Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Altay Tankı Projesi kapsamında kullanılacak güç gurubunun yerli olarak geliştirilmesi konusunda yeni bir adım daha atıyor.
  18,4b 74
  Fırat Kalkanı tecrübesiyle yepyeni bir tank: Altay Asimetrik Harp Tankı ve seri üretime ilişkin açıklamalar
  Şehir savaşları için özel tasarlanan Altay Asimetrik Harp tankı ve termal-radar izi azaltılmış Altay Ana Muharebe tankı hakkındaki her şeyi ve seri üretim tarihini sizler için sorduk.
  59,2b 63
  Altay Tankı'nın seri üretim tarihi ile ilgili açıklama geldi
  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, milli imkanlarla geliştirilen ve testleri tamamlanan ana muharebe tankı Altay'ın seri üretim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.
  13b 65
  Savunma sanayii ihracatı yılın ilk çeyreğinde 370 milyon dolar oldu
  Savunma sanayii, ihracat kalemlerinde şimdilik çok ciddi bir yer tutmasa da gelecek adına önem teşkil ediyor. Peki yılın ilk çeyreğinde rakamlar ne şekilde gerçekleşti?
  3,5b 26
  Türk savunma sanayiinden ihracata 6 milyar dolarlık dev katkı beklentisi
  Yerli savunma sanayii özellikle son yıllarda ciddi bir ivmelenme içinde. Sadece yurt içi çalışmalar değil, diğer ülkelere yapılan satışlar da önemli bir hacme ulaşmaya başladı.
  9,6b 88
  Sınır bekçisi Cobra 2'ler geliyor
  Otokar tarafından geliştirilen ve sınır güvenliğini sağlamak maksadıyla kara radarı, silah tespit sistemi ve elektro optik görüntüleme sistemi bulunan Cobra 2'ler TSK'ya teslim edilmeye başladı.
  31,9b 72
  Yeni nesil hafif zırhlı paletli araçlara yerli motor geliyor
  Savunma Sanayii Müsteşarlığı, yeni nesil hafif zırhlı paletli araçlar için güç grubu geliştirilmesi maksadıyla BMC firmasıyla başlattığı sözleşme görüşmelerini sürdürüyor.
  14,6b 20
  Milli Savaş Tankımız Altay'ın kardeşi: Tulpar
  Erdi Özüağ 4 yıl
  Ülkemiz adına büyük önem arz eden yeni nesil savaş araçlarından Tulpar'ın detayları videomuzda. Milli Savaş Tankı Altay'a kardeş olarak geliştirilen Tulpar'ın tüm özellik ve kabiliyetlerini konuştuk.
  65,2b 42
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim