Anlık Bildirim

Samsung, üretimini Çin'de yaptırdığı ucuz telefonların sayısını artıracak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ucuz Çin yapımı akıllı telefonların sayısını artırarak, alt segment cihazlarda daha fazla kâr elde etmeyi planlıyor.        
1

Samsung, Çin'de ürettirdiği ucuz telefonların sayısını artıracak Tam Boyutta Gör

Samsung akıllı telefonların çoğu Vietnam ve Hindistan'da üretiliyor, ancak şirketin Güney Kore ve Çin'de de fabrikaları var. Görünüşe göre Güney Koreli dev, Çin'de daha ucuz akıllı telefonlar üretmeyi planlıyor.

Samsung tüm telefonlarını kendi bünyesinde üretiyordu ve bu durum ucuz modeller için de geçerli. Birkaç yıl önce Samsung, bu cihazlardan bazılarının üretimini Çin'e taşımaya başladı. Galaxy A6s, Samsung'un ilk ODM (Original Design Manufacturer - Orijinal ürün üreticisi -) akıllı telefonuydu. Güney Koreli bir şirket tarafından tasarlandı, ancak Çin'de üçüncü taraf bir şirket tarafından üretildi. Wingtech, Samsung'un bu ülkedeki ana sözleşmeli üreticisi konumunda.

Samsung, Çin'de ürettirdiği ucuz telefonların sayısını artıracak Tam Boyutta Gör

Tüketiciler için olumlu bir gelişme olabilir

Daha önce Güney Koreli dev, 40 milyondan fazla ODM cihaz üretme hedefi belirlemişti. Bu sayının şu anda 60-70 milyon adede yükseldiği bildiriliyor. Bu siparişler de sözleşmeli üreticiler Wingtech ve Hwachin arasında paylaştırıldı. ODM modelleri, Samsung'un düşük maliyetli akıllı telefon modellerinden daha fazla kar elde etmesini sağlıyor. Şirketin aldığı bu kararın tüketicilere de fiyat bazında olumlu olarak yansıması bekleniyor.

Öte yandan Samsung'un Çin'in Tianjin ve Huizhou bölgelerinde kendi üretim tesisleri vardı. Bu tesisler, Samsung'un Çin'deki akıllı telefonlarına olan talep yıllar içinde %1'in altına düştüğü için kapatılmıştı. Şu anda Çin'de üretilen ODM telefonlar dünyanın her yerine gönderiliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim