İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (4) YORUM YAZ

tarafından 19 Kasım 2017, Pazar 21:30 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Twitter onay programı durduruldu artık ağ dışı davranışlarınıza da bakılacak
Günlük Haber Ekrem71
4 1736
Twitter platformunda nasıl mavi tik alınacağını araştırıyorsanız artık bırakın. Platform onay programını durdurdu ve yeni bir program geliştirmek için kolları sıvadı.

Twitter’ın belirli temel ilgi alanlarına mensup kullanıcılara verdiği mavi tik ya da onaylı hesaplar son günlerde tartışma konusu oldu. Onay programında hatalar olduğu eleştirilerinden sonra Twitter programı durdurdu.

 

Yeni onay programı geliyor

 

Geçtiğimiz aylarda Jason Kessler isimli aşırı ırkçı ve önemli protestolarda imzası olan bir kullanıcının hesabının onaydan geçmesi tartışa yaratmıştı. Saldırgan ifadeler kullandığı önceki hesabını silen Kessler, açtığı yeni hesapla onay programına başvurdu ve mavi tik elde etti.

 

Gelişmeler sonrasında firmanın patronu Jack Dorsey bir açıklama yapmış ve editörlerin onay programı kurallarına göre hareket ettiğini ancak zaman zaman hataların olabileceğini ve programın yeniden gözden geçirildiğini dile getirmişti.

 

Ayrıca Bkz.Sonic Forces: Speed Battles ile çoklu mücadeleler başlıyor

Geçen hafta yapılan açıklamada ise onay programının durdurulduğu ve yeni bir program geliştirildiği ifade edildi. Bu süreçte sosyal ağ onaylı kullanıcıları gözden geçirerek mavi tiklerini iptal etmeye başladı.

 

Kullanıcıların attıkları gönderilere ve paylaştıkları içeriklere bakılarak onaylarının iptal edilmesi zaten vardı. Yeni olan ise Twitter artık ağ dışındaki davranışlarınızı da takip ederek mavi tikinizi iptal edebilecek.

 

Yeni özelliğin neleri kapsadığı bilinmiyor ancak akla ilk gelen örnek kullanıcının çektiği görsellerde aşırılık algılandığında iptal kararına etki etmesi. Twitter bunun gibi pek çok parametreyi göz önüne alabilir. Şimdiden yeni karar da önemli bir tartışma başlatmış gibi görünüyor. Bakalım Twitter onay programını nasıl şekillendirecek?

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1736 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
Exterminio 20.11.2017 00:43:23
Twitter telefonuma onay kodu göndermeyip başka bir alternatif sunmadığı için hesabıma ulaşamamam nedeniyle bu platform ile işim bitti ne yazık ki. Hesabın bağlı olduğu mail ile kendilerine mail yoluyl
...
Yorumun devamı ▼
+4
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
V4LKyR 20.11.2017 05:49:15
MAVİ TİK OLMAZSA MAHVOLURUM, MAVİ TİK İSTİYORUM!

---- MAVİ TİK ----
0
Exterminio 20.11.2017 00:43:23
quote:
Orijinalden alıntı: MianfeiTwitter çok üzüldü

Seninki de apayrı bir acayiplikmiş. Adam sıkıntısını dile getiriyor dalga geçiyorsun.
Sanki Twitter da gelip sana madalya takacak
+4
Mianfei 19.11.2017 23:06:54
quote:
Orijinalden alıntı: damn2u

[font="Tahoma"]Twitter telefonuma onay kodu göndermeyip başka bir alternatif sunmadığı için hesabıma ulaşamamam nedeniyle bu platform ile işim bitti ne yazık ki. Hesabın bağlı olduğu mail ile kendilerine mail yoluyla yardım istememe rağmen de geri dönüş yapmamışlardı. Sanırım kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar.

Twitter çok üzüldü
+1
damn2u 19.11.2017 21:42:05
[font="Tahoma"]Twitter telefonuma onay kodu göndermeyip başka bir alternatif sunmadığı için hesabıma ulaşamamam nedeniyle bu platform ile işim bitti ne yazık ki. Hesabın bağlı olduğu mail ile kendilerine mail yoluyla yardım istememe rağmen de geri dönüş yapmamışlardı. Sanırım kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar.
+2
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj