Anlık Bildirim

Spotify, podcast'lerdeki reklamları uygulama içi reklam olarak sunmaya başladı

Podcast'lerde bahsedilen ürün veya hizmetlere kullanıcıların erişimlerini kolaylaştırmayı amaçlayan Spotify, reklamların bahsedildiği sırada otomatik olarak kartlar gösterecek.

Spotify, podcast'lerdeki reklamları uygulama içine taşıyor Tam Boyutta Gör

Spotify, 2020 yılında test etmeye başladığı podcast'lerde duyulan reklamlarla ilişkili uygulama içi reklamları yaygın olarak sunmaya başladığını duyurdu. Harekete geçirici mesaj (CTA) kartları olarak belirtilen reklamlar, kullanıcıların podcast'lerde yer alan reklamları ya da teklifleri aklında tutma ya da bir yere not alma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Site ziyaretlerini iki katına çıkarıyor

Spotify'ın uygulama içi reklam için 'duyulabilen bir şeyden, görebileceğiniz ve en önemlisi tıklayabileceğiniz bir deneyime dönüştürüyoruz' dediği CTA kartları, podcast'lerde bir reklam söylenmeye başladığında bahsedilen ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi alınabilmesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, uygulamada alt kısımda çıkan bir kart aracılığıyla reklamverenin mağazasından ürün satın alabilecek.

CTA kartları, bir podcast'te reklama başlanıldığı anda otomatik olarak gösterilecek. Ayrıca şirket, reklam kartlarının gösterileceği sırada cihazlarında başka şeylerle uğraşan kullanıcıların, Spotify'da tekrar gezinmeye başladığında bu CTA kartlarına erişebileceğini belirtiyor.

Şirketin podcast'lerde bahsedilen ürün ve hizmetlerin sağlandığı web sitelerine ziyaretleri iki kat artırdığını söylediği CTA kartları, Spotify'ın masaüstü, telefon ve tablet uygulamalarında kullanılabilecek ancak web'de erişilir olmayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim