Anlık Bildirim

Togg NFT açık artırması olacak mı? Siparişler nasıl olacak? İşte detaylar

Togg'un 2023 adet 100. Yıl Özel Seri NFT Koleksiyonu açık artırmasının ileri tarihe ertelenmesi kafalarda soru işareti oluşturdu. Şirket, konuyu netleştirmek adına yeni bir bilgi notu paylaştı.
Togg siparişleri nasıl olacak? Araçlar ne zaman teslim edilecek? Tam Boyutta Gör
Togg’un 2023 adet 100. Yıl Özel Seri NFT Koleksiyonu açık artırması 5 Şubat akşamı başlamıştı ancak uygulamadaki erişim problemi nedeniyle bir sonraki günün sabahına ertelendi. Sonrasında ise yaşanan deprem felaketi sebebiyle açık artırmanın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Togg'un kısa süre önce ön sipariş sürecinde değişiklik yapıldığını duyurması, gelişmeleri yakından takip eden kişilerde soru işaretleri oluşturdu. Bu nedenle şirket, soru işaretlerini gidermek ve konuyla alakalı detayları kaynağından vermek adına NFT açık artırmasına ilişkin bir bilgi notu paylaştı. Buna göre;

  • Togg, 5 Şubat’ta yoğun ilgiyle başlayan NFT açık artırmasını, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketleri nedeniyle 6 Şubat’ta durdurdu ve sabah saat 08.46’da ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.   
  • Başladığı günden 10 gün sonra tamamlanacağı akıllı kontrat ile blok zincirine işlenen NFT açık artırması, depremin maddi manevi yıkıcı etkilerinin derinden yaşandığı bu zaman diliminde, şartnamesinde de açıkça belirtildiği gibi, kendiliğinden sona ermiş oldu. 
  • Açık artırmanın ileri bir tarihe ertelendiğinin duyurulmasından sonra bazı kullanıcılar Trumore dijital varlık cüzdanlarındaki AVAX’larını çektiler, bazıları ise cüzdanlarında tutmaya devam etti. (Burada açıkça ifade etmek gerekir ki; Togg’un kullanıcıların cüzdanlarına müdahale etme, AVAX’larına el koyma, bloke etme, satma ve sonra yeniden geri alma yetkisi yoktur.) 
  • 100. Yıl Özel Seri araçlara sipariş verme hakkı tanıyacak NFT açık artırmasının ertelenmesi Togg planlarında değişikliğe neden olmamıştır. Marka, mart ayı içinde web sitesi ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş almaya başlayacak, siparişleri ve siparişlerin teslimat sıralaması çekilişle belirlenecek ve mart ayı sonundan itibaren ilk akıllı cihazlarını kullanıcılarına teslim etmeye başlayacaktır.   
  • Ülke olarak içinde bulunduğumuz böylesine zor bir dönemde ve felaketin hemen ertesinde yeni bir açık artırma yapmayı doğru bulmayan Togg, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilen “100. Yıl Özel Seri” Togg akıllı cihazları için ön siparişe katılma ve teslim alma sıralamasını belirleme hakkını sağlayan NFT açık artırmasını 2023 yılı içinde gerçekleştirecek ve ilgili serinin teslimatlarına 29 Ekim tarihinden itibaren başlayacaktır. Ertelenen NFT açık artırmasına katılmak için hesabında AVAX olan kullanıcılar, 2023 yılı içinde koşulları değiştirilmeden yapılacak NFT açık artırmasına mevcut AVAX’larıyla katılıp, 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu’na sahip olma hakkını sürdürebileceklerdir. Dijital cüzdanlarında AVAX olan kullanıcılar söz konusu AVAX’larını cüzdanlarından çekebilecekleri gibi, dilerlerse cüzdanlarında tutmaya devam edip NFT açık artırmasına katılabileceklerdir.   
  • Togg, 2023 yılında 20 bin adet akıllı cihaz üretecek ve akıllı cihazlar yıl boyunca kullanıcılarına teslim edilecektir.

Togg'un NFT açık artırması ve ön sipariş sürecinden ziyade elektrikli SUV modelin fiyatı merakla bekleniyor. Kısa süre önce ÖTV matrahlarındaki değişim, Togg C-SUV'un fiyat habercisi olarak yorumlanmıştı. 700 bin liralık matrah 1.250.000 TL, 750 bin liralık matrah ise 1.350.000 TL olarak değiştirilmişti.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim