Anlık Bildirim

Twitter, sosyal gizlilik paketini duyurdu: Eski tweetler arşivlenebilecek

Sosyal medya platformu, kullanıcıların profilleri üzerinde daha fazla gizlilik kontrollerine sahip olacağı sosyal gizlilik paketi adı verilen özelliklerini duyurdu.

Twitter, tweetleri arşivleme özelliğine kavuşuyor Tam Boyutta Gör

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların takipçi listelerini, gönderilerini ve beğenilerini kimlerin görebileceği üzerinde daha fazla kontrol sağlamalarını amaçlayan yeni özelliklerini test etmeye hazırlanıyor. Kullanıcılar, yeni özellikler sayesinde eski tweetlerini de arşivleyebilecek.

Twitter'dan yeni 'sosyal gizlilik' paketi

Twitter, yaptığı araştırmalar sonucunda kullanıcılarının çoğunun, hesaplarının herkese açık olup olmadığı gibi gizliliğin temellerini anlamadığı kanısına vardı. Platform bu sebepten dolayı da bu kullanıcıların daha az paylaşımda bulunduğunu belirtiyor. Şirket, kullanıcıların daha rahat etkileşim kurmasını sağlamak ve profilleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarına yardımcı olmak amacıyla 'sosyal gizlilik' paketini devreye sokmak istiyor.

Bir Twitter sözcüsü The Verge'ya yaptığı açıklamada: " Gizlilik konusunda herkese uyan tek bir yaklaşımın olmadığını anlıyoruz, bu nedenle Twitter'daki insanları deneyimlerini kişiselleştirmeleri için güçlendirmek için daha fazla özellik ve araç sunmaktan heyecan duyuyoruz. Sosyal mahremiyete odaklanmamız, dünyanın dört bir yanındaki insanların mahremiyet algılarını ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için yürüttüğümüz küresel bir araştırma çalışması aracılığıyla aldığımız geri bildirimlerden ilham alıyor." ifadelerine yer verdi.

Twitter, bu özelliklerden bazılarını önümüzdeki hafta test etmeye başlayacağını duyurdu.

Sosyal gizlilik paketi neleri içeriyor?

  • Tweetleri arşivlemek: Silmek istenmeyen ancak herkes tarafından da görülmesi istenmeyen tweetler, arşivlenebilecek.  Kullanıcılar tweetlerini 30, 60, 90 gün veya tam bir yıl sonra gibi çeşitli sürelerde gizleyebilecek.
  • Takipçileri listeden çıkarmak: Bir süredir Instagram'da kullanılan özelliğe benzer şekilde çalışacak bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerini takip etmesini istemediği kullanıcıları takipçi listelerinden çıkarabilecekler.
  • Beğenilen tweetleri gizlemek:  Bu özellik ile kullanıcılar, beğendiği tweetleri herkese, sadece takipçilerine veya belirli gruplara açık olacak şekilde isteğine göre ayarlayabilecek.
  • Sohbetten ayrılmak: Kullanıcılar, istemedikleri herkese açık bir sohbette yer alıyorlarsa kendilerini sohbetten çıkarabilecekler.
Kaynakça https://www.theverge.com/2021/9/2/22654061/twitter-features-archive-old-tweets-hide-likes-remove-followers-plans https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-02/twitter-plans-new-privacy-features-to-get-more-people-tweeting Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim