Anlık Bildirim

WhatsApp masaüstü uygulaması Windows 11 için Aramalar sekmesine kavuşuyor

Windows için WhatsApp uygulaması sık sık güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Meta son olarak Windows 11 için WhatsApp uygulamasına Aramalar sekmesini getirmeye hazırlanıyor.
WhatsApp masaüstü uygulaması Aramalar sekmesine kavuşuyor Tam Boyutta Gör
Meta, Windows 11 için WhatsApp'ın arayüzünü WinUI ve Fluent Design ile yenilemiş, yakın zamanda ise reaksiyon desteğiyle güncellemişti. Şimdi ise Meta, Windows 10 ve Windows 11 için Microsoft Store'da bulunan beta sürümü için yeni bir güncellemeyi test ediyor.

En son güncelleme, mesajlaşma uygulamasında özel bir "Aramalar" sekmesi sunuyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, uygulamanın sol tarafına özel "Aramalar" sekmesi eklenmiş durumda.

Yeni Aramalar sekmesi kısayolu, tüm sesli ve görüntülü aramalarınıza hızla erişebilmenizi hedefliyor. Halihazırda zaten masaüstü WhatsApp’ın güncel sürümlerinde sohbetlerde görüntülü veya sesli aramalar yapmanız mümkün ancak mobil uygulamadaki gibi bir Aramalar sekmesi olmadığından çağrıların takibi mümkün değildi.

WhatsApp masaüstü uygulaması Aramalar sekmesine kavuşuyor Tam Boyutta Gör
Yeni Aramalar sekmesi, uygulamanın sol tarafındaki Sohbetler ve Durum sekmesinin yanında yer alacak. Aramalar sekmesi içerisinde ayrıca bir arama çubuğu da yer alacak. Bu sayede çok aşağıda kalmış görüşmelerinizi de bulabilecek ve görüşmenin detaylarını görüntüleyebileceksiniz.

Yeni Aramalar sekmesi özelliği şimdilik beta sürümde mevcut ve yavaş bir şekilde mevcut standart sürümlere de bu özellik getirilmeye başlanmış durumda. Dolaysıyla önümüzdeki gün ve haftalarda özellik herkesin kullanımına sunulacaktır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim