Anlık Bildirim

Windows 11'in yeni tasarıma sahip Paint ve Fotoğraflar uygulamaları paylaşıldı

Microsoft, Windows 11'in dokunmatik ekran deneyimini arttırmak ve modern bir görünüş sunmak amacıyla uygulamaları yeniden tasarlıyor. Paint ve Fotoğraflar uygulamaları, artık yeni bir tasarıma sahip.

Windows 11'in yeni Paint tasarımı ortaya çıktı Tam Boyutta Gör

Microsoft, Windows 11'in beta versiyonunu kullanıcılara sunuyor ancak gelecekte sunulacak yeni tasarım değişiklikleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Windows’ta bulunan Paint ve Fotoğraflar uygulamalarının yeni tasarımları, Windows’un Unsplash sayfasında ortaya çıktı. Uygulamalar, Windows 11 ile gelen Fluent Design tasarım dili ile modern bir görünüm kazanıyor.

Windows 11'in yeni Paint tasarımı ortaya çıktı Tam Boyutta Gör

Uzun yıllar kullanıcıların birçok basit işlerini yerine getiren Paint uygulaması, sahip olduğu şerit bölümünü Dosya, düzenleme ve fırçalar gibi ek özelliklere bırakıyor. Dokunmatik ekran deneyimini arttırmak isteyen Microsoft, yuvarlatılmış köşeler ve geri al, yinele düğmelerinde değişikliğe gidiyor. Windows’ta yer alan Fotoğraflar uygulaması da değişenler arasında yer alırken, görüntü düzenleme seçenekleri fotoğrafın üzerinde bulunan yeni arayüzde yer alacak.

Birçok uygulama yeniden tasarlanıyor

Windows 11 ile gelecek en önemli iyileştirmeler arasında performans artışı yer alırken Microsoft, Windows'un sahip olduğu Saat, Ses Kaydedici, Hesap Makinesi, Ofis ve Not Defteri uygulamaları da yeniden tasarlıyor. Microsoft, 2017 yılında Paint uygulamasına artık destek vermeyeceğini söylediğinde büyük bir tepki yaratmıştı. Gelen tepkiler ile beraber Microsoft, uygulamanın kaldırılmayacağını ve ücretsiz olarak mağazada bulunacağını söylerek kullanıcıları geri kazanmıştı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim