Artık hiç bir verimiz güvende değil diye düşündüğümüz günleri yaşıyoruz. Yemek Sepeti, Facebook, Clubhouse birbiri ardına siber saldırıya uğrayarak kullanıcı verilerini kaptırdı. Şimdi ise bizzat içeriden bir veri sızıntısı yaşandı.
Yapı ve Kredi hedefte
Kişisel Verileri Koruma Kurulunun internet sitesinde yapılan duyuruya göre Yapı ve Kredi Bankası çalışanlarından biri Bankalar Birliği Risk Merkezi istihbarat kayıtları sorgulama yetkisini görevi dışında kullandı.
İlgili çalışan yaptığı sorgulamaları daha sonra üçüncü taraflara aktardı. Sorgulamalar içerisinde TC kimlik numarası, ad, soyad, iletişim bilgileri, kredi risk ve teminat durumu, ödeme performans bilgileri, karşılıksız çek ve protestolu senet ödeme bilgileri yer alıyordu. Toplamda 2484 kişinin ihlalden etkilendiği belirtiliyor.
Söz konusu ihlal Türkiye Bankalar Birliği’nin 10.02.2021 tarihli yazısına istinaden başlayan soruşturma sonucunda 05.04.2021 tarihinde tespit edilmiş. KVKK da ilgili yönetmeliklere istinaden veri ihlali bildirimini internet sitesinde yayınlamış.
Sıkı bir rekabetin olduğu bankalar arasında bu tarz verilerin sızdırılması haliyle önemli zararlar doğurabiliyor. Verileri satan kişiye ne tür cezalar verileceği ise merak konusu.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
29754 kez okundu.
31 kişi, toplam 32 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
hack, yapı ve kredi hack ve