Anlık Bildirim

Yonga sıkıntısı ağ ekipmanlarını da vurdu

Yonga üretiminde yaşanan sıkıntılar ağ ekipmanları sektörüne de sıçradı. Tedarik zincirinde üretim süresi iki katına çıkarken firmalar talebe yetişmekte zorlanıyor.
1

Yonga sıkıntısı ağ ekipmanlarını da vurdu Tam Boyutta Gör

Tüm dünyayı adeta diken üstünde tutan yonga sıkıntısını yıl sonuna kadar çözmek amacıyla hem firmalar hem ülkeler kolları sıvamış durumda. Yine de o zamana kadar sıkıntının pek çok sektörde etkisini hissedeceğiz.

Sıra ağ ekipmanlarına geldi

Bugün yonga kullanmayan bir elektronik cihaz yok diyebiliriz. Otomotiv sektöründen bilgisayar sektörüne, beyaz eşya sektörüne, mobil cihaz sektörüne ve giyilebilir cihaz sektörüne kadar hemen tüm sektörlerde yonga kullanımı kritik bir unsur haline geldi.

Yonga sıkıntısı başladığında ilk etapta anlık planlamanın ve siparişin çok önemli olduğu otomotiv sektörü etkileniyor gibi görünmüştü ancak bugün tüm sektörler etkilenmeye başladı. Bunlardan birisi de ağ ekipmanları.

Gelen bilgilere göre Zyxel aşırı talep nedeniyle üretimi yetiştiremediğini duyurdu. Firmanın yönlendirici ürünlerinin tedarik zincirindeki üretimi 30 haftadan 60 haftaya çıkmış durumda. Yani sevkiyat tarihi neredeyse iki kat uzadı.

Özellikle çevrim içi oyunlar ve uzaktan eğitim gibi konular nedeniyle yönlendirici cihazlara olan talep aşırı fazla. Üretimin sıkıntıya girmesi fiyatlara da yansıyabilir. Kısacası yonga krizi çözülene dek kimseye rahat yok gibi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim