İsviçre merkezli elektrikli otomobil şirketi Piech Automotive, 2019 yılında ilk modelinin ön gösterimi olarak Mark Zero konseptini tanıtmıştı. Şirket şimdi de otomobilin seri üretim versiyonuyla ilgili yeni görseller paylaşarak her şeyin yolunda gittiğini ve test sürecinin devam ettiğini belirtti.
Konseptteki isim yerine Piech GT ismiyle yoluna devam eden model, elektrikli araçların fütüristik tasarımlarından sıkılıp daha geleneksel çizgiler arayan gözlere hitap ediyor. Aston Martin stiliyle dikkat çeken otomobilin uzunluğu 4.43 metre, genişliğiyse 1.99 metre. Bu kapsamda elektrikli modelin Porsche 911 ile benzer ölçülere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Piech GT'nin dikkat çekici tasarımının altında her biri 201 beygir güç üreten üç elektrik motoru mevcut. Biri önde diğer ikisi arka aksta bulunan motorlar toplamda 604 beygir güç üretiyor. Bu sayede araç 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını da 9 saniyede tamamlıyor. Piech GT, 75 kWsa kapasiteli batarya paketiyle 500 kilometre menzil sunacak.
Piech Automotive, ilk modelinin ağırlığının 1800 kilogram olduğunu belirtti. Bunun özellikle bir elektrikli otomobil için düşük bir değer olduğunu söylemek mümkün. Şirket, bu başarının Çinli batarya tedarikçisi Desten'in hafif "kese hücre" teknolojisiyle elde edildiğini belirtiyor.
8 dakika şarj ile 400 km menzil vadediyor
Kese hücre teknolojisinin pillerin daha hafif olmasını ve daha hızlı şarj edilebilmesini sağladığı ifade ediliyor. Zira Piech, şarj hızı konusunda herhangi bir CCS2 hızlı şarj istasyonunda sadece 8 dakikada yüzde 80 dolum vadediyor ki bu da oldukça iddialı bir değer diyebiliriz. Bu da 10 dakikadan kısa sürede 400 kilometre menzil elde edilebileceği anlamına geliyor.
Piech GT'nin mimarisinin son derece esnek olduğunu ve farklı gövde tiplerine kolayca uyarlanabileceğini belirten şirket, bir SUV ve bir spor sedan üzerinde çalıştıklarının altını çiziyor. Piech GT henüz ismi açıklanmayan Avrupalı bir üretici tarafından yıllık 1200 adet kapasiteyle üretilecek. Otomobil 2024 yılının ortasında Avrupa, Çin ve ABD'de satışa sunulacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.