Anlık Bildirim

ABD'den Tesla'ya alüminyumda "vergi muafiyeti" müjdesi

Tesla, ABD Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunarak batarya hücrelerinde kullanmak üzere Japonya'dan ithal ettiği alüminyum için "tarife muafiyeti" talebinde bulunmuştu. Şirkete bu konuda müjde geldi.
Oy Ver
ABD Ticaret Bakanlığı, Tesla'nın Japonya'dan ithal edilen alüminyuma uygulanan yüzde 10'luk gümrük tarifesinden muaf tutulma talebini kabul etti. Elektrikli otomobil şirketi, Nevada Gigafactory'de üretilen batarya hücreleri için Nippon Light Metal Co'dan tedarik ettiği yıllık 10 milyon kilogram alüminyumun "tarife dışı" tutulması için Nisan ayında bir başvuru yapmıştı. Bakanlık şirketin talebini bu ay onayladı.
Tesla, talebinde pil hücrelerinin Model 3'ün yanı sıra Powerwall ve Powerpack gibi enerji depolama sistemlerine güç sağlamak için kullanıldığını belirtti. Reuters'ın haberinde "Tesla, bu pil türlerinin tek ABD üreticisi ve bu pillerin planlanan üretimi önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artacak" ifadelerine yer verdi.

Muafiyet 1 yıl geçerli olacak

ABD Ticaret Bakanlığı yanıtında, Tesla'nın ihtiyaç duyduğu alüminyumun ABD'de yeterli ve makul bir miktarda veya tatmin edici bir kalitede üretilmediğini" kabul etti. Tesla'nın Nippon Light Metal Co'dan aldığı 10 milyon kilogram alüminyum için uygulanması kararlaştırılan tarife muafiyetinin süresi bir yıl olacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim