Anlık Bildirim

Asus yönlendiriciler için AiMesh teknolojisi geliyor

Evinizde veya ofisinizde birden fazla Asus marka yönlendirici bulunuyorsa yeni güncelleme ile artık birbirlerine bağlanarak özel bir WiFi ağı oluşturabilecekler.

Asus’un mevcut yönlendiricilerini birbirine bağlayarak tüm evi kapsayan bir WiFi ağı oluşturmalarını sağlayan AiMesh teknolojisi dağıtıma başlıyor. Böylece kullanıcılar için özel ağ sistemlerine güçlü ve esnek bir alternatif sunuluyor.

AiMesh nedir?

Piyasada satılan ev WiFi sistemleri her şeyin bir arada bulunduğu kullanışlı çözümler olsa da genellikle sabit paketler halinde, kısıtlı Wi-Fi hızı seçenekleri, donanım özellikleri ve güncellemelerle geliyor.

AiMesh ile kullanıcılar tüm evi kapsayan tamamen esnek bir Wi-Fi sistemini kendi ihtiyaçlarına göre oluşturabilecek. Bunun yanı sıra her bir Asus yönlendiricideki Wi-Fi performansı ve gelişmiş ağ özellikleri gibi işlevleri de kullanmaya devam edecekler. AiMesh ayrıca, Asus Router mobil uygulaması veya ASUSWRT web arayüzü üzerinden kullanışlı yönetim ve kontrol imkanı sunuyor.

Kısıtlama yok

Çoğu modüler ağ sisteminde tek SSID kısıtlaması bulunur. AiMesh ise tüm kapsama alanı için tek bir SSID veya her bir frekans bandı için ayrı SSID seçenekleriyle kusursuz bir ağ deneyimi sağlıyor. Örneğin kullanıcılar 5 GHz bandını oyun cihazlarına veya bir akıllı TV'ye ayırabiliyor.  

AiMesh özelliğini kullanan yönlendiriciler; ASUS AiProtection, Adaptive QoS, Ebeveyn Kontrolleri ve daha fazlası gibi orijinal özellik ve işlevlerini korumaya devam ediyor. Böylece, AiMesh'ten faydalanmak isteyen kullanıcılar ağ tercihlerinden vazgeçmek zorunda kalmıyor. Bunlara ek olarak, kullanılan ana yönlendiricilerin özellikleri diğer yönlendiricilerin modeli fark etmeksizin tüm AiMesh ağıyla paylaşılıyor.

Diğer taraftan AiMesh uyumlu yönlendiriciler kendi öne çıkan özelliklerini ağın kullanımına sunuyor ve güçlü bir WiFi sistemi oluşturuyor.  En yeni çift bant Asus RT-AC86U yönlendirici ile yapılan gerçek laboratuvar testlerinde, çift bant üç merkezli ağ sistemindeki bir yönlendiriciden 5,5 kat daha yüksek hızlara ulaşılmış.

İlk etapta şu yönlendirici modelleri için güncelleme sunulacak: RT-AC68P, RT-AC68U, RT-AC68UF, RT-AC68W, RT-AC68R, RT-AC68U V2, RT-AC1900, RT-AC1900P, RT-AC86U, RT-AC2900, RT-AC88U, RT-AC3100.

Yılın ilerleyen aylarında ise ROG Rapture GT-AC5300, RT-AC5300, ASUS Blue Cave ve ASUS Lyra serisi yönlendiriciler güncelleme alacak. Uyumlu tüm yönlendiricilerin listesini www.asus.com/AiMesh adresinde bulabilirsiniz. 

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim