Anlık Bildirim
Oy Ver

Google ikinci kez mobil uyumlu web sitelerini arama sonuçlarında yukarıda çıkaracak algoritmada düzenleme yaptığını duyurdu. Önceki düzenlemeye kıyasla mobil sitelerin etkisini daha da yükselten Google, Mayıs ayından itibaren yeniden düzenlenmiş algoritmayı uygulamaya koyacak. Bu düzenlemenin küçük de olsa arama algoritmasına dair başka değişiklikler de taşıdığı belirtilmiş. Aşağıdaki görselde m.donanimhaber.com sayfası için Google'ın "Mobil Uyumluluk Testi" sonucu görülüyor.

 

Bir Yıl Ara ile İkinci Düzenleme 

Web sitelerinin çoğunluğu için arama motorlarından gelecek trafik hayati önem taşır. SEO (Arama Motoru Optimizasyony) ifadesi de bu odakta her geçen gün önemini yükselten bir kavram. Özellikle ülkemizde aramaların büyük çoğunluğu Google üzerinden yapıldığı için arama sonuçlarında Google sıralamasında yukarılarda yer almak çok önemli.

Arama algoritmalarını kullanıcıların ihtiyaçları ölçeğinde sık sık güncelleyen Google, ilk olarak 2015 yılı Nisan ayında mobil cihaz dostu arayüze sahip web sayfalarının arama sonuçlarında öncelikli olmasını sağlamıştı. Mobil arayüze sahip siteler, olmayan sitelere kıyasla daha yüksek bir etki ile yukarda listeleniyordu. Elbette ki burada çok farklı algoritmalar kullanılıyor ve mobil arayüze sahip olması sitenin doğrudan tepede olacağı anlamına gelmiyor ancak sitenin Google’daki gücünü yükseltmede önemli bir etki oluyordu. 

Google, web site sahiplerine burada yer alan sayfadan nasıl mobil uyumlu sayfalar yapabileceklerine dair bir takım ipuçları sunuyor. Ayrıca buradaki test sayfasından web sitenizin mobil dostu bir yapıya sahip olup olmadığını da test edebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim