Anlık Bildirim

Samsung, VR içerikler üretecek stüdyosunu açıyor

Sanal gerçeklik üzerine çalışmalara devam eden Samsung bu kez içerik üretmek için kolları sıvıyor. New York'da açılacak yeni stüdyo hem Gear VR hem de diğer kasklar için içerikler üretecek.
Samsung, VR içerikler üretecek stüdyosunu açıyor
 
Sanal gerçeklik pazarının önümüzdeki yıllarda çok büyük bir hacme ulaşması bekleniyor. Bu öngörüler ise firmaları daha da iştahlandırmış durumda. VR sektöründe Gear VR gözlüğü ile bulunan Samsung ise bu kez içerik geliştirme konusunda önemli bir adım attı.
New York şehrinde VR içerik stüdyosu açmaya hazırlanan şirket bu sayede sanal gerçeklik gözlüğüne özel içerikler üretecek. Daha önce benzer bir atılımı Oculus Rift'ten de görmüştük. Şirket kendi stüdyosunda hazırladığı 5 dakikalık VR filmi "Lost" ile büyük beğeni toplamayı başarmıştı.
İçerik hazırlama konusunda şirketlerin hızlanmaya başlaması sanal gerçekliğin de artık yaygın kullanıma geçeceğinin bir göstergesi. Şirketler yakın zamanda VR gözlükleri tüm kullanıcıların beğenisine sunacak, bu noktadan sonra ise içeriği daha fazla olan şirket bir adım öne geçmiş olacak. 
İçerikler Samsung'a özel mi kalacak yoksa tüm VR gözlüklerde kullanılabilecek mi sorusu henüz cevapsız. Rekabeti göz önüne alacak olursak bu durumu bugünkü konsol içeriklerine de benzetebiliriz. Şirketler kendi ürettikleri yapımları kullanıcılarına özel tutabilir, ya da belirli bir süre özel olan içerikler daha sonra tüm kullanıcıların beğenisine sunulabilir.
Önümüzdeki yıla kadar piyasada bir çok VR gözlük bulunacak ve içerikler de benzer bir şekilde çoğalacak. Teknoloji tutkunlarının tek yapması gereken ise rekabeti takip ederek beklemek.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim