Anlık Bildirim

Samsung’un yeni 3D V-NAND tesisi üretime başladı

Teknoloji devi Samsung NAND yonga tesislerini arttırmaya devam ediyor. 2015 yılında inşasına başlanan fabrikada üretilen ilk yongaların dağıtımına başlandı. Detaylar haberimizde:
Oy Ver
 
Samsung’un yeni 3D V-NAND tesisi üretime başladı
Güney Koreli teknoloji devi Samsung yeni yarı iletken üretim hattını devreye soktu. Üretim tesisi firmanın en yeni teknoloji NAND yongalarını üretecek. Üstelik gelen haberlere göre ilk yongalar alıcılara gönderilmeye başlanmış bile.

Üretim miktarı hakkında bir bilgi yok

 
Samsung Pyeongtaek’te kurduğu tesiste gelen raporlara göre 4. nesil 64 katmanlı 3D NAND yongalarını üretecek. Henüz yeni faaliyete başladığından olsa gerek mevcut üretimin miktarı hakkında bir bilgi verilmedi. Ayrıca üretilen yongaların özellikleri hakkında da detaylı bir bilgilendirilme yapılmadı ancak firmanın tanıttığı iki yeni 64 katmanlı 3D NAND yonganın üretiminin yapıldığı tahmin ediliyor.
 
Bunlardan ilki firmanın geçtiğimiz yıl Flash bellek zirvesinde tanıttığı 512 Gb kapasiteli 3D TLC NAND yongaları ki bu çözümler 800 MT/s’lik aktarım hızı sunuyor. Diğeri ise bu yılın başlarında duyurulan ve geçtiğimiz haziran ayında Güney Koreli firmanın başka bir tesisinde üretimine başlanan 256 Gb kapasiteli 3D TLC NAND çözümü. Bu hafıza kümelerindeki aktarım hızı ise 1000 MT/s seviyesinde.