Anlık Bildirim

Takım odaklı mesajlaşma servisi Slack, iki aşamalı giriş sistemine geçiş yaptı

Takım odaklı mesajlaşma servisi Slack, iki aşamalı giriş sistemine geçiş yaptı
 
Şirket içi iletişim amaçlı hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde OSX platformu sonrası Windows uyumlu yazılımı da kullanıma sunulan mesajlaşma servisi Slack, bugün yaşadığı sanal saldırı sonrası iki aşamalı giriş sistemine geçiş yaptığını duyurdu.
Geçtiğimiz yıl içerisinde aldığı 120 milyon dolarlık yatırım ile genel değerini 1.12 milyar dolara çıkartan ve bunu henüz ilk yılını doldurmadan yapmayı başaran popüler servis Slack, takımlar / şirketler arası mesaj odaklı iletişim amaçlı görev yapıyor ve SoundCloud, Dropbox ve Google Drive gibi noktalardan yararlanarak mesajları içeriksel olarak ciddi anlamda zengileştirebiliyor. Bugün kötü bir sanal saldırı yaşayan servis, artık iOS ile Android sürümleri için Google Authenticator ya da Duo Mobile uygulamaları, Windows Phone içinse Microsoft Authenticator uygulaması üzerinden iki aşamalı giriş desteğini vermeye başladı. Bu sistem ile giriş için kullanılan şifre yanından yukarıda adı geçen uygulamalardan gelen kodların da kullanılması gerekiyor ve böylece çok daha güvenli bir süreç elde edilmiş oluyor. Servis şimdilik metin mesajıyla şifre gönderimi yapamıyor.
Bütün mesajlaşma işlemlerini tek bir noktada birleştiren Slack'ın konu hakkında hazırladığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim