Elaris isimli Alman elektrikli otomobil markası ürün gamına yeni bir SUV model ekledi. Elaris Beo adı verilen model, Çinli şirket Skywell tarafından üretiliyor. Zaten Beo'nun da bu Çinli şirketin ET5 isimli modelinin aynısı olduğunu söylemek mümkün.
Elaris'in daha önceki Finn ve Leo isimli modelleri bir başka Çinli üretici Dorcen'in modellerini temel alıyordu ve Beo'ya göre daha uygun fiyatlı seçenekler olarak karşımıza çıkıyordu. Beo SUV ise sahip olduğu özelliklerle lüks model olarak konumlanıyor ve satış fiyatı 49,900 eurodan başlıyor. Fakat Almanya'daki teşviklerle bu modele 41,300 euroya sahip olabilmek mümkün.
Elektrikli SUV neler sunuyor?
Elaris Beo, 469 cm uzunluğa, 190 cm genişliğe ve 169 cm yüksekliğe sahip. 204 beygirlik elektrik motorundan güç alan modelde 72 kWh'lık batarya paketi kullanılmış. Bu da WLTP'ye göre tek şarjla 460 kilometre sürüş menzili sağlıyor. Hızlı şarj desteğine de sahip olan elektrikli SUV'u 30 dakikada yüzde 20'den yüzde 80 doluma ulaştırmak mümkün.
Elektrikli SUV'da dört bölgeli otomatik klima kontrolleri, akıllı telefon şarj ünitesi, otomatik park sistemi, lazer farlar, 12.8 inç dokunmatik multimedya ekranı ve panoramik cam tavan gibi özellikler bulunuyor. Beo'nun 2021'in temmuz ayında satışa sunulmasını planlayan Alman marka, Dorcen ve Skywell ile iş birliklerinin süreceğini ve yeni modellerin geleceğini açıkladı.
Çinli modeller son dönemde doğrudan veya logo değiştirerek Avrupa pazarında yer almaya başladı. Bu durum elbette elektrikli araç sahibi olmak isteyenler için seçenekleri çoğaltıyor. Örneğin Elaris'in Finn, Leo ve Beo modelleriyle fiyat yelpazesi 9,500 eurodan başlayıp 49,900 euroya kadar çıkıyor. Öte yandan ülkemizde de Seres 3 ve ZS EV gibi Çin'de üretilen elektrikli modeller görmek mümkün.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.