Anlık Bildirim

AMD ve OnePlus da kervana katıldı: CES 2022'ye yüz yüze katılım gerçekleştirmeyecekler

Birçok teknoloji şirketi Omicron varyantının etkilerini öne sürerek CES 2022'ye şahsen katılım göstermeyeceklerini açıklarken bu şirketler arasına AMD ve OnePlus da katıldı.
1

AMD ve OnePlus, CES 2022'ye fiziksel katılım gerçekleştirmeyecek

CES 2022 yaklaşırken birçok şirket, Omicron varyantının ABD'deki etkilerinden endişelerini dile getirerek çalışanlarının sağlığına önem verdiklerini bu yüzden fuara fiziksel katılım göstermeyeceklerini açıkladılar. Bu şirketler arasına katılan son şirketler ise AMD ve OnePlus oldu.

CES 2022'ye fiziksel katılım azalıyor

CES'in organizatörü Tüketici Teknolojisi Derneği'nin fuarda her türlü tedbirlerini alacaklarını açıklasa da Omicron varyantının hızlı yükselişi birçok teknoloji şirketini geri adım atmaya yönlendiriyor. Son olarak AMD ve OnePlus, CES 2022'ye fiziksel katılım gerçekleştirmeyecek şirketler arasında yerlerini aldılar. Her iki şirket de etkinliğe sanal oturumlarla katılacaklar.

AMD'den yapılan açıklamada: "Dikkatli bir müzakereden sonra Las Vegas'taki CES 2022'deki yüz yüze varlığımızı iptal etmeye karar verdik ve bunun yerine sanal bir deneyime geçiş yapacağız. AMD 2022 Ürün Prömiyeri her zaman yalnızca dijital bir canlı yayın olarak planlanmış olsa da, yüz yüze etkileşimlerimiz de artık çalışanlarımızın, ortaklarımızın ve toplulukların sağlığı ve güvenliği için sanal ortama geçecektir." ifadelerine yer verildi.

OnePlus'ın şahsen katılım göstermeyeceği ilk olarak Mark Gurman tarafından açıklandı ve şirket bu durumu onayladı.

Amazon, AMD, AT&T, GM, Google, Intel, Lenovo, Meta, Microsoft, Nvidia, OnePlus, Pinterest, T-Mobile, TikTok ve Twitter da CES 2022'ye yüz yüze katılım göstermeyecek şirketler arasında yer alıyor. Şimdilik açıklama yapmayan ve fuara yüz yüze katılım sağlayacak şirketler arasında ise IBM, LG, Panasonic, Samsung, Sony, Verizon ve WarnerMedia bulunuyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim