Anlık Bildirim

Apple, uygulama içi satın alımlarda alternatif ödeme yöntemlerine izin verecek

Apple, ABD'li geliştiricilerin toplu davasına yanıt olarak App Store için bir dizi değişikliği duyurdu. En önemlisi ise şirketin artık alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesi.

Apple, App Store'da alternatif ödeme yöntemlerine izin verecek Tam Boyutta Gör

Apple, ABD'li küçük işletme geliştiricileri tarafından açılan bir toplu davaya yanıt olarak App Store'da birkaç değişiklik duyurdu. Geliştiriciler artık kullanıcılara uygulamalarının dışında alternatif ödeme çözümleri sunabilir.

Toplu dava 2019'da açıldı ve Epic-Apple davası ile ilgisi yok. Tüm App Store değişiklikleri ABD ve diğer ülkelerdeki geliştiriciler için geçerli olacak.

Apple, Küçük Geliştirici Yardım Fonu'nu duyurdu

Apple, geliştiricilerin iOS uygulamasının dışında ödeme bilgilerini paylaşmak için e-posta gibi iletişim araçlarını kullanabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle, geliştiriciler, posta listelerindeki kullanıcılara uygulama içi satın alma işlemlerine kaydolmak veya ödeme yapmak için daha iyi seçenekler sunabilecek.

Apple, App Store'da alternatif ödeme yöntemlerine izin verecek Tam Boyutta Gör

Değişikliğin uygulama içi iletişim için geçerli olmadığına dikkat edilmeli. Geliştiricilerin, App Store dışında bulunan fiyatlandırma veya abonelik seçenekleri hakkında uygulama içi kullanıcıları bilgilendirmesine hâlâ izin verilmemekte.

Apple ayrıca App Store'dan yılda 1 milyon dolardan az kazanan geliştiricilere 250 ila 30.000 dolar arasında ödeme yapacak olan Küçük Geliştiriciler Destek Fonu'nun oluşturulduğunu da duyurdu. Tutarlar, geliştiricinin "App Store ekosistemindeki tarihsel katılımına" göre değişecek. Şimdilik yalnızca ABD'li geliştiriciler bu programa katılmaya uygun.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim