Anlık Bildirim

Birleşmiş Milletler: NFT’ler iklim değişikliğiyle mücadele edecek

Birleşmiş Milletler, insanlara iklim değişikliği ile mücadele için gerekli önlemlerin alınması konusunda ilham versin diye NFT pazarının kullanılacağını açıkladı.

Birleşmiş Milletler daha önce, sürdürebilir küresel bir ekonomiye ulaşmak için blockchain teknolojisinin kullanımını araştırdığını açıklamıştı. Şimdi de insanları iklim değişikliğine karşı harekete geçirmek için blockchain platformu Unique Network’un seçildiği açıklandı.

Birleşmiş Milletler: NFT’ler iklim değişikliğiyle mücadele edecek Tam Boyutta Gör

Salı günü yapılan açıklamaya göre Unique,  BM’nin İnsan Yerleşim Programı ve Uluslararası Küresel Zorluklara Yenilikçi Yaklaşımların Geliştirilmesi Derneği’nin genç sanatçıların NFT’lerle çalışmasını amaçlayan programına ortak olacak. Digital Art for Climate Action Empowerment veya DigitalArt4Climate adlı program, yaratıcıları, insanların çevresel problemlerle ilgili farklı çözümler bulmasına yardım edebilecek sanat eserleri çıkarmaya teşvik edecek.

Açıklamada, “Birleşmiş Milletler, NFT teknolojisini, iklim değişiklikleri ve küresel ısınma ile ilgili mesajların yayılmasını güçlendirmeye yardımcı olabilecek benzersiz bir araç olarak kullanmayı kabul etti. BM, bu yenilikçi sanat formunu, çalışmalarını büyütmeye ve para kazanmaya çalışan yeni nesil sanatçıların kullanmasını istiyor” ifadeleri kullanıldı.

Dünya çapında farkındalık yaratabilir

Kusama ve Polkadot ekosistemindeki bir parachain projesi olan Unique, girişim için bir NFT pazarı oluşturacak. BM’in açıklamalarına göre geliştiriciler geçtiğimiz ay, DigitalArt4Climate sanat eserlerini sergiledikleri bir dijital sanat galerisinde yarıştılar. Projeye yapılmak istenen katkılar için ise başlama tarihi 12 Ağustos olarak gösterildi.

Birleşmiş Milletler: NFT’ler iklim değişikliğiyle mücadele edecek Tam Boyutta Gör

İklim değişikliklerinin etkilerini gün geçtikçe daha da fazla hissediyoruz. NFT’lerin bu sorunla ilgili mesajlar içermesi dünya çapında farkındalık yaratmada önemli bir rol oynayabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim