Anlık Bildirim

Chromebook satışları son çeyrekte %63.6 düştü

IDC araştırma şirketinin yayınladığı son rapor, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Chromebook satışlarının yarıdan fazla düştüğünü ortaya koyuyor. 2021 genelinde ise tablo farklı.
Oy Ver

Chromebook satışları son çeyrekte %63.6 düştü Tam Boyutta Gör

International Data Corporation (IDC), Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayar sevkiyatlarına ilişkin son istatistikleri yayınladı. Şirketin hazırladığı rapor, Chromebook satışlarının son çeyrekte yarıdan fazla düştüğünü ortaya koyuyor. Bilgiler şirketin resmi web sitesinde yer aldı.

2021 yılının dördüncü çeyreğinde yani Ekim ve Aralık ayları arasında, dünya genelinde yaklaşık 4.8 milyon Chromebook satıldı. 2020'nin son çeyreğinde 13.1 milyon adetlik bir satış gerçekleşmişti. Bu da bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %63.6'lık bir düşüş olduğu anlamına geliyor.

Chromebook satışları son çeyrekte %63.6 düştü Tam Boyutta Gör

2021 genelinde %13.5'lik büyüme var

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde lider tedarikçi %26.3 pay ile Acer Group oldu. İkinci sırada %20.3 ile Dell Technologies yer alırken, Lenovo ilk üçe %16.1'lik payla girmeyi başardı Ayrıca ilk beşte sırasıyla %12.3 ve %9.9 payla Samsung ve HP markalarının da yer aldığını görüyoruz.

Chromebook satışları son çeyrekte %63.6 düştü Tam Boyutta Gör

2021'in genelinde ise Chrome OS tabanlı dizüstü bilgisayar sevkiyatları %13.5 artarak 37 milyona ulaştı. Kıyaslama açısından 2020 sevkiyatlarının 32.6 milyon adet olarak kayıtlara geçtiğini hatırlatalım. 2021'de ilk beşe giren üreticiler HP, Lenovo, Acer Group, Dell Technologies ve Samsung olarak sıralanıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim