Anlık Bildirim

Et işareti nasıl yapılır? Klavyede at işareti (@) yapma

Klavyede et işareti nasıl yapılır sorusunun cevabı haberimizde. Tıklayın, hem at işaretini kopyalayın hem et işareti (@) nasıl yapılır öğrenin.                  

Mail adreslerinde ve sosyal medyada etiketleme için kullanılan "Et işareti nasıl yapılır?" sorusu çokça merak ediliyor. Öyle ki birçok kullanıcı klavyede @ yapamıyorum sorunundan şikayetçi. Bunun yegane sebebi ise klavyede doğrudan et (@) işareti bulunmamasından kaynaklanıyor. Bizde e-mail işareti olarak da bilinen at işareti (@) yapma yollarını sizlere anlatıyoruz. 

Et işareti anlamı ne demek ❓

klavyede Et işareti yapma (@) Tam Boyutta Gör
"Klavyede mail işareti nasıl yapılır?" sorusunun yanı sıra at işaretinin anlamı da oldukça merak konusu. Peki et işareti nedir? Et işareti, e-posta adreslerinde ve gönderilerde belirli kullanıcıları etiketlemek için kullanılan bir semboldür.

Gerek Mac gerekse de Windows klavyelerde alfabenin bulunduğu bölümün hemen üstünde, 0’dan 9’a kadar numaralandırmış bir rakam bölümü yer alıyor. @ işareti gibi birçok kısayol için de bu numaralara ihtiyaç duyuluyor. Fakat et işareti yapmak, klavye türü ve bilgisayara göre değişiklik gösteriyor. Bu bağlamda Gmail başta olmak üzere, e-posta adreslerinde kullanılan at işareti (@) yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Et işareti (@) yapma kısayolları 🔽

windows klavyede et işareti yapma kısayolu Tam Boyutta Gör
Windows Q klavyede et işareti (@), Alt gr + Q tuşlarına aynı anda basılarak yapılabilir. Windows F klavyede ise Alt gr + F tuşlarına aynı anda basılarak at işareti (@) yapılabilir.

Mac bilgisayarda et işareti yapma kısayolu 💻

Mac'te et işareti yapma kısayolu Tam Boyutta Gör
Mac'te @ işareti, Alt (option) + Q tuşlarına aynı anda basılarak yapılır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim